Post

Zoom H1n - wszechstronny gadżet do nagrywania dźwięku

Kiedy ludzie pytają mnie, jak tanio nagrywać dźwięk wysokiej jakości, nie waham się ani chwili i mówię: ZOOM! Jaki rodzaj powiększenia? Cyfrowe czy optyczne? Nie, nie jest! ZOOM to firma, która produkuje doskonałe dyktafony. Jednym z najnowszych jest model Zoom H1n, o którym będziemy mówić. Wzór do naśladowania w dziedzinie rejestratorów budżetowych.

Na początek wyjaśnijmy, czym jest dyktafon. Niektórzy z nas nazywają takie rzeczy dyktafonem, ale dyktafon to przestarzałe pojęcie, które od razu przyciąga wzrok dziennikarza udzielającego wywiadu i polityka. Czy nie zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Dlatego używamy dyktafonów - cyfrowych urządzeń rejestrujących, które często nagrywają na wbudowane mikrofony i mają wejścia na mikrofony.

Zoom H1n to kontynuacja legendarnego modelu Zoom H1, ale z ulepszoną funkcjonalnością. Przy okazji, pierwszy model Zoom H1 został wydany w 2011 roku! Nadal jednak zachowuje swoją aktualność.

Dyktafon doskonale nadaje się do nagrywania muzyki, wywiadów, podkładania głosu itp. Mikrofony X/Y umożliwiają nagrywanie dźwięku stereo 96kHz/24bit - coś, co wcześniej było zarezerwowane dla drogich modeli studyjnych. Podstawowe informacje, takie jak poziom sygnału, pozostały czas nagrywania, poziom naładowania, nazwa pliku i opcje nagrywania są wyświetlane na wyświetlaczu. Dostępna jest obsługa przy słabym oświetleniu.

Przyciski te natychmiast aktywują filtr górnoprzepustowy, ogranicznik i tryb automatyczny. Nagrywanie, przełączanie nagrywania, pauzowanie itp. można również przełączać za pomocą przycisków. Po naciśnięciu przycisku Rec zapala się lampka kontrolna. W dyktafon wbudowany jest głośnik, dzięki któremu można usłyszeć, co zostało nagrane. Te ostatnie mogą być odtwarzane z normalną, szybką lub wolną prędkością.

Gniazda 3,5 mm do podłączenia mikrofonów i słuchawek są zamontowane na obudowie.

W tak niewielkiej obudowie kryją się prawdziwie studyjne rozwiązania, które zapewniają dźwięk z klasą.