Post

Opinia eksperta - Monitory kanałowe 64 Audio U6t

Najpopularniejszy model amerykańskiej marki jest teraz dostępny w uniwersalnych obudowach, w tej samej cenie, ale z pewnymi zmianami. Co otrzymujemy zamiast niestandardowych etui, omówimy poniżej.

Opakowanie i zestaw

Zestaw nowości składa się z następujących elementów:

  • - skórzane etui premium
  • - piankowe poduszki nauszne w 3 rozmiarach
  • - silikonowe poduszki nauszne w 3 rozmiarach
  • - SpinFit w 3 rozmiarach
  • - wysokiej jakości kabel jack 3,5 mm
  • - 2 wymienne moduły apex (m15 i mX)
  • - narzędzie do czyszczenia słuchawek

Z całej tej różnorodności z nowości 64 Audio A6t korzystnie wyróżnia się kabel - w castoffach występuje on w najprostszej wersji. Inne plusy to lekkie skórzane etui, paczka nietanich SpinFitów oraz dodatkowy moduł apex mający dać możliwość modyfikacji brzmienia monitorów od razu po wyjęciu z pudełka. Wszystkie zmiany są pozytywne i ładnie rekompensują fakt, że słuchawki za te same pieniądze nie zostaną wykonane na miarę naszych uszu.

Design i ergonomia

U6t wyglądają surowo, ale bardzo stylowo. Matowa, asfaltowa anodyzacja wygląda premium i dyskretnie wskazuje na poziom słuchawek. Czarne wstawki z białym logo i kabel o podobnej strukturze dopełniają poważnego wizerunku uniwersalnych szóstek. Bez cygaństwa i zbędnego blichtru - docenią to minimaliści i koneserzy klasyki.

Jeśli chodzi o dopasowanie, to tutaj nie wszystko jest takie jednoznaczne, bo wszyscy dzielą się na tych, którym 64 Audio pasują od razu i na tych, którym nie pasują wcale. Ja należę do tego pierwszego obozu i Szóstki pasują mi jak ulał, zarówno z piankami, jak i ze zwykłym silikonem. Być może jednak zastosowanie SpinFit wygładzi obecną pozycję amerykańskiej marki i z ich pomocą uda się dopasować monitory do większej liczby uszu.

Kabel jest znacznie ładniejszy niż te standardowe, dołączane do nie topowych modeli. Ten premium zawsze można dodać do monitorów za osobną opłatą, a tutaj dają go domyślnie, to drobnostka, ale miła.

Dźwięk

Zrobiłem już pełną recenzję A6t, więc wiedziałem, czego się spodziewać po tym samym modelu w uniwersalnej obudowie. To wciąż te same szczegółowe i bogate w informacje monitory, z tą samą wspaniałą i dobrze wykonaną sceną. Oszałamiająca panorama, żywo brzmiące instrumenty i niezrównana reprodukcja wokalu.

Zaprojektowany na zamówienie przez 64 Audio przetwornik Tia armature, który znajduje się bezpośrednio w przetworniku, jest pełen szczegółów, z jedynie sporadycznymi przesterowaniami w górnych częstotliwościach, ale to kwestia gustu. Dźwięk 64 Audio U6t jest tak bliski jego niestandardowej wersji, jak to tylko możliwe.

Z zestawu bonusów warto również osobno wspomnieć o wymiennych modułach (również unikalnym opracowaniu 64). Ich wymiana wpływa głównie na ilość basu, co daje możliwość dostosowania tego, jak basowe będą słuchawki, bez zauważalnego wpływu na ich charakter brzmienia.

Słuchawki nie są zbyt wymagające dla źródła i są dość podatne na korektę dźwięku poprzez wymianę DAC. Udało mi się przetestować je z Astell&Kern SR25, Chord Mojo i Astell&Kern SA700. U6t plus SA700 okazały się najciekawszą parą, więc polecam je w pierwszej kolejności. Poza tym jest to znakomity model, zdolny konkurować z mastodontami rynku, zarówno wśród monitorów, jak i audiofilskich kanałów.