Post

Spojrzenie na MEE Audio MX2 Pro: Więcej basu dla boskiego basu!

MEE Audio MX2 Pro to nowy model słuchawek od MEE Audio, skierowany do fanów niskich częstotliwości i personalizacji słuchawek. Zobacz poniżej, jak to wygląda w praktyce.

Akcesoria

Wszystko super. Słuchawki dostarczane są w porządnym kartonowym pudełku o niewielkich rozmiarach. W środku znajdziemy futerał ze słuchawkami, 2 kable, 4 pary poduszek usznych (w tym 1 para nauszników), kabel, wtyk do "dużego Jacka" oraz dokumentację. Zestaw podstawowy w najlepszej tradycji nowoczesności.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pokrywę - nie dość, że jest nieprzyzwoicie solidna, to jeszcze pozwala wygodnie wszystko w niej poukładać. Doskonały przykład na to, jak kompletna skarpeta może być udostępniona do rzeczywistego użytku, a nie tylko do recyklingu.

Materiały, dopasowanie, ergonomia

MEE audio MX2 Pro wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Płyty czołowe są metalowe i są nawet namagnesowane razem. Kabel jest mało wrażliwy na plądrowanie, posiada sztywne wtyki do mocowania. Trzeba się do nich przyzwyczaić - nie są zbyt poręczne, ale ponieważ producent pozycjonuje ten model jak dla muzyków na scenie - więc mocne zamocowanie jest uzasadnione (żeby nic nie wyleciało podczas występu).

Osadzenie słuchawek w muszli jest dość wygodne - nic się nie zacina. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj poduszek usznych i odpowiednio wygiąć wkładkę.

Dźwięk

Teoretycznie: producent pozycjonuje te słuchawki jako urządzenie dla tych, którzy lubią niskie częstotliwości, co nie prowadzi do utraty wydajności w zakresie średnich i wysokich częstotliwości. Dlatego słuchawki są przeznaczone przede wszystkim do odtwarzania basów.

Bas brzmi dobrze. Zybrany, vagogi. Bas ma średnią szybkość, zwartość dźwięku jest umiarkowana. Szczegółowość jest ponadprzeciętna. Dźwięk jest obszerny, bez wyraźnych niedoskonałości. Napęd jest odczuwalny. Bas jest ewidentnie dominujący nad pozostałymi zakresami. Fascynująco zrealizowany rozkład.

Nie ma sensu pisać więcej - słuchawki obiecują dużo niskich częstotliwości i dużo niskich częstotliwości dostarczają. Dzieje się tak, gdy oczekiwania i rzeczywistość są zbieżne.

Średnie tony brzmią dobrze. Dźwięk jest czysty, zebrany, umiarkowanie napędzany, detale są tylko trochę wyżej niż środek. Średnica jest obszerna. Nie wykryto żadnych wad dźwięku.

Jest jednak jeden niuans - ponieważ dominują tu basy, średnie tony w niektórych utworach schodzą na dalszy plan, a wtedy brakuje im wolumenu i potęgi, są natrętne na tle basu. Z wokalami jest podobnie - głosy, które są w zakresie niskotonowym brzmią dobrze, ale głosy w zakresie średniotonowym często grzęzną w zakresie niskotonowym, w tle.

Wysokie częstotliwości brzmią normalnie, dość muzykalnie, ze średnim poziomem szczegółowości, czysto i bez wahań. Główny problem z nimi jest taki sam, jak ze średnicą - są zagłuszane na tle głośnika niskotonowego.

Faza pozorna jest trzykrotnie szersza niż średnia szerokość i nieznaczna głębokość. Pomiędzy instrumentami czuć "atmosferę", większość tego, co jest grane można wyraźnie rozróżnić. Jak dla mnie - wszystko jest zrealizowane całkiem przyzwoicie.

Szczegółowość brzmienia jest całkiem dobra, szczególnie w zakresie niskotonowym.

Jeśli porównać to, co deklarowano teoretycznie, z tym, co okazało się praktycznie, to słuchawki w całości potwierdzają tezę - jest miejsce na dominację woofera i przyzwoitą średnicę oraz górę.

Cechy szczególne

Słuchawki mają wbudowany mikrofon i mogą służyć jako zestaw słuchawkowy (nie są dołączone). Jakość dźwięku jest niezastąpiona, ale wystarczająca do krótkich rozmów.

Producent oferuje szeroki wachlarz opcji personalizacji - jest tu możliwość dostosowania płyt czołowych do odtwarzaczy dźwięku (w tym własnych), stworzenia niestandardowych poduszek na uszy, "Dożywotnia gwarancja (możliwość zakupu tańszej pary w przypadku utraty starej), a także kompatybilność wszystkich powyższych z innymi modelami linii. Dodatki" są ekscytujące, ale jeśli "trzymasz się serca" do modelu, można go elegancko uaktualnić, aby pasował do Ciebie. Moim zdaniem, opcje są znakomite.