Post

Sony WH-XB910N: zwolnij, uspokój się i zdobądź dodatkowy bas.

Sony WH-XB910N to słuchawki zorientowane na bas, wyposażone w technologię EXTRA BASS. Jest ona w pełni ujawniona, więc jeśli "bas to życie" dla Ciebie, czytaj dalej.

Wygląd i materiały

Słuchawki prezentują się dobrze. Można powiedzieć, że są klasyczne bez zbędnych ceregieli. Jak klasyczny garnitur - zawsze passé. Dostępne w czarnym plastiku, który nie zbiera odcisków palców i jest przyjemny w dotyku. To samo dotyczy materiału, z którego wykonane są poduszki nauszne - doskonały zamiennik skóry. Nic nie skrzypi ani nie trzeszczy. Dopasowane do głowy, występuje pewien "efekt Cheburashki", nie żeby nie nadawały się do użytku przenośnego, ale pełnowymiarowe słuchawki to zawsze kompromis.

Kompletny zestaw .

Kartonowe pudełko, w środku jeszcze jedno pudełko, w środku pokrywka, słuchawki i kable (typ-c, 3,5 mm). Japońska mała matryoshka. Pudełka są bardzo czyste. Pokrowiec do transportu - fajny, naprawdę jest to co trzeba.

Lądowanie na głowie.

Wszystko po prostu - założyć i zapomnieć. Nie ściska, nie spada z głowy, uszy nie pływają. Dobra robota!

Dodatek "Słuchawki".

Słuchawki zostaną automatycznie podłączone do telefonu. Nie ignoruj tego i poświęć 5 batów na instalację. Dokanałówka pozwala na dostrojenie dźwięku do własnych upodobań, gdyż dźwięk jest "z pudełka" i dostosowany do bas-głów. Na przykład bez niego wokale brzmiały stłumione. Gdy włączyłem pożądany preset, słuchawki bardzo zmieniły brzmienie i stały się dużo bardziej komfortowe(przy okazji, tutaj opis brzmienia na presecie "Vocal"). Ogólnie rzecz biorąc, ten dodatek bardzo uelastycznia brzmienie słuchawek (zwłaszcza w porównaniu z dodatkiem Sennheisera). Wystarczy go wyłączyć w tle po strojeniu, bo okresowo daje jakiś sygnał, co przeszkadza.

Brzmienie (przez Bluetooth).

Bas jest obfity, gęsty i bardzo rytmiczny. Brzmienie niskich częstotliwości jest cielesne, bez ruchliwego przerzutu. Pasmo przenoszenia niskich częstotliwości jest rześkie, siłowe. Doskonale czuć perkusję, a gitary mają głębokie brzmienie.

Częstotliwości średnie brzmią wyraźnie, ale są podrasowane w stosunku do niskich częstotliwości. Jednocześnie średnica ma dobrą siłę brzmienia, solidność i gra jasno. Obrazowanie w zakresie średnich częstotliwości. Dźwięk w średnim tempie, czasem niedokładnie. W utworach, w których są dodatkowo akcentowane - ogólnie chłodne.

Wysokie częstotliwości są sensownie dociśnięte, dzięki czemu nie brzmią bardzo szarpanie. Tłumienie jest gwałtowne, czuć, że dźwięk ma głębię. Grają dobrze. Dźwięk nie jest artykułowany, wyraźny, efekt nie jest "piłujący".

Scena pozorna jest duża i ma doskonałe rozmieszczenie instrumentów w przestrzenności. Instrumenty są ustawione schludnie i łatwo zobaczyć gdzie i co jest. Przyjazne.

Na szczególną pochwałę zasługujeszczegółowość - można wybrać niemal wszystkie instrumenty, nawet te, które nie wietrzą. Dźwięk ma "cyzelowany" charakter, naprawdę dobrze czuć brzmienie wszystkich instrumentów, gdzie zaczynają grać i gdzie kończą - fajnie. Jedynym mankamentem jest to, że tam gdzie jest dużo basu, potrafi on zdominować wszystkie inne dźwięki, a w tym przypadku szczegółowość znacznie spada. Słuchawki mają wyraźnie "muzyczny" i emocjonalny charakter dźwięku, a do monitorowania nie jest to najlepsza opcja, niezależnie od szczegółowości.

Wniosek - jak to powiedział Borat - "podoba się" ;).

Co do stylów muzycznych - Sony WH-XB910N nadają się do rocka, jazzu i muzyki elektronicznej.

Ważne .

Wokale brzmią dobrze bez użycia presetów w dodatku "Headphones", ale trzeba koniecznie wziąć pod uwagę następujące kwestie:

a) ponieważ słuchawki koncentrują się na niskich częstotliwościach, często ma się wrażenie, że wokale są ciche i chce się zwiększyć głośność dźwięku, choć w innych ustawieniach głośność jest odpowiednia. Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki zmniejszają tonalność wokalu;

b) słuchawki ingerują w szybkość wokalu, a można to stwierdzić w utworach, gdzie wokal jest niski i mocny - jest indywidualnie rozkręcany, co zobowiązuje do uwagi. Jeśli pamiętacie odtwarzacze kasetowe, to muzyka jest o wiele lepsza, gdy baterie padały. Tutaj podobnie jest z wokalami. Ale w utworach z wokalem o średniej prędkości lub wyższej nie odgrywa on specjalnej roli i brzmi nadzwyczajnie. Może to "nie błąd a cecha" :)

Jeśli ustawimy słuchawki na "Headphones" - te efekty znikają (o 80%). Trzeba ustawić słuchawki :)!

Przesyłanie dźwięku za pomocą kabla.

Ma taki sam charakter jak opisany powyżej. Jedyna różnica - dźwięk staje się bardziej głęboki i wyrazisty. Ale ogólnie rzecz biorąc, krytyczne zmiany nie są krytyczne, więc słuchawki brzmią dobrze w każdym przypadku i można je bezpiecznie zabrać do pudełka.

Wygłuszenie

Zakłócanie hałasu przez słuchawki jest dobre - nie czuć innych osób w mieszkaniu, czuć muzykę) Czasami na nierównych zakrętach pojawiają się inne dźwięki, ale nic krytycznego. Wszystko ponownie działa dobrze, na poziomie "podłącz i zapomnij". Warto też wspomnieć o izolacjach pasywnych - tutaj również są dobre, dlatego konieczność aktywacji nie zawsze występuje. Na ulicy tłumik, jak w większości modeli, najlepiej blokuje szumy o niskiej częstotliwości, co w zupełności wystarcza. Nadal nie jest to jakość flagowego Sony WH-1000XM4, ale tendencja jest pozytywna.

Pozostałe punkty.

Słuchawki dobrze trzymają ładunek. Zastosowano ładowanie typu-c (dobra wiadomość). Istnieje możliwość słuchania ich przez połączenie kablowe, co jest fajne. Na pokładzie są wszystkie nowoczesne kodeki: aptX, aptX HD, LDAC, SBC, AAC. Dostępne jest również sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Jest ono zaimplementowane ciekawie, ale trzeba się do niego przyzwyczaić. Fajne jest to, że fizyczne klawisze znajdują się po lewej stronie słuchawek, a sterowanie dotykowe po prawej.