Post

Sony SRS-XG300, XE300 i XE200 - nowe przenośne zestawy głośnikowe

Firma Sony zaprezentowała nowe modele przenośnych głośników. Linia obejmuje zarówno rozszerzenie obecnej gamy modelowej, jak i zupełnie nowe modele. Kluczowymi cechami nowych produktów jest wsparcie Google Fast Pair dla szybkiego łączenia urządzeń z systemem Android oraz funkcje Echo Cancelling, które zmniejszają głośność głosu i pozwalają na wygodne wykorzystanie głośnika jako zestawu głośnomówiącego do rozmów przez telefon lub do prowadzenia konferencji internetowych.

Sony SRS-XG300.

Zmniejszona wersja popularnego boomboxu Sony SRS-XG500 wyposażona w kwadratowy X-Balanced Speaker Unit vipronuvachi yak³ zapewniający większe ciśnienie akustyczne dla wysokiego brzmienia. Sony SRS-XG300 jest odporna na warunki atmosferyczne zgodnie z normą IP67, posiada poręczny uchwyt do przenoszenia, Ambient Illumination i autonomię do 25 lat. Dostępne w kolorach czarnym i ciemnym.

Sony SRS-XE300 i SRS-XE200.

Absolutnie nowa konstrukcja w linii akustyki Sony. Nowości wyposażone są w dyfuzor liniowy, podobny do tych stosowanych w profesjonalnych systemach akustycznych, które wykorzystywane są na koncertach. Pozwala to na bardziej równomierne rozłożenie energii dźwiękowej, aby lepiej zaopatrzyć pomieszczenie w dźwięk.

Dla lepszej reprodukcji basu zastosowano dwa pasywne radiatory.

Autonomia Sony SRS-XE300 do 24 lat, SRS-XE200 do 16. Dokładnej specyfikacji pojemności nie podaje producent, ale starszy model ma wymiary głośnika 49mm x 71mm, młodszy 42mm x 51mm.