Post

Słuchawki KOSS BT190i - najlepsze słuchawki za mniej niż 60 dolarów

Koss - poznałem tę markę ponad 10 lat temu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem KOSS porta pro, a także równie legendarny KOSS sporta pro. Dla mnie osobiście słuchawki te stały się wówczas punktem odniesienia w dziedzinie osobistego audio. Marka ta nadal kojarzy mi się z niezawodnością. Przez 3 lata używałem aparatu Koss The Plug, który służył mi bez zarzutu. Bardzo zainteresowała mnie ścieżka rozwoju tej marki, dlatego też w naszej recenzji znalazł się model KOSS BT190i Black.

Projekt, opakowanie, wyposażenie

Słuchawki witają nas "twarzą" w plastikowym opakowaniu. Są mocno osadzeni na swoich miejscach. Znajduje się w nim również kabel do ładowania oraz dokumentacja papierowa. Same słuchawki wydają się masywne, co na początku budzi wątpliwości co do ich użyteczności podczas treningu, ale o tym więcej później. Otrzymujemy również zestaw wymiennych poduszek słuchowych i wkładek chrzęstnych.

Użyteczność, autonomia

Są to słuchawki przeznaczone do użytku sportowego i mam wobec nich wysokie oczekiwania. Miałem do czynienia z modelami Beats x, w których baterie znajdują się na przewodzie i podczas pracy bardzo irytujące jest to, że elementy te pod własnym ciężarem uderzają o szyję, wyrywając słuchawki itp. Firma Koss poszła inną drogą, umieszczając baterie w samych słuchawkach, dzięki czemu nie przeszkadzają one w użytkowaniu. Słuchawki są wodoodporne, co również jest dodatkowym plusem, ponieważ, jak już wspominałem w poprzedniej recenzji, zabiłem więcej niż jedną parę tych słuchawek. Podobało mi się, że są nieważkie, choć nie rozumiałem, dlaczego producent podał wcześniej ich wagę. Dla mnie 12 czy 53 g nie robiło większej różnicy, ale to było zanim zacząłem aktywnie ćwiczyć. Dzięki klipsom klamrowym urządzenie pewnie leży w uchu i nie wypada. Czas pracy na baterii wynosi 5,5 godziny, co wystarcza mi na cały dzień ćwiczeń. Byłem również zadowolony z możliwości ładowania w tym samym czasie, co słuchanie muzyki - czasami zapominam naładować je na czas, a ten problem łatwo rozwiązać dzięki power bankowi z plecaka. Niektóre słuchawki wysokiej klasy nie mają tej funkcji. Co bardzo mnie frustrowało podczas długich podróży.

Dźwięk

Byłam bardzo zaskoczona. Spodziewałem się po nich czegoś niezrozumiałego, niezrównoważonego. Oczywiście daleko im do jakości Hi-Res, ale brzmią dobrze. Doskonałe brzmienie basów, w sam raz do rytmicznej muzyki podczas ćwiczeń. Nie próbuję Ci ich sprzedać, grają przyzwoicie. Lepsze niż niektóre z ich przewodowych odpowiedników za te pieniądze.