Post

Shure SRH840A i SRH440A - aktualizacje słuchawek studyjnych marki

Shure zaprezentował aktualizacje swoich pełnozakresowych słuchawek SRH840 i SRH440, które zostały wprowadzone na rynek prawie dziesięć lat temu. Nowe modele otrzymały podobne nazwy i znajomy design, ale zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoliło na przeprojektowanie brzmienia, zgodnie z aktualnymi trendami.

Zmodernizowane modele SRH840A i SRH440A zostały przeprojektowane, aby zapewnić większy komfort i trwałość, a także stylowy wygląd dla użytkowników świadomych swojego stylu.

Podobnie jak poprzednio, nowe modele są przeznaczone do użytku profesjonalnego i zawierają ulepszenia, takie jak bardziej harmonijne dopasowanie i bardziej precyzyjne wyrównanie lewego i prawego przetwornika.

SRH840A i SRH440A posiadają konstrukcję z zamkniętym tyłem i szeroką, muskularną poduszką zaprojektowaną dla wydłużonego komfortu słuchania. Shure twierdzi, że nowa konstrukcja pokryta matową czernią jest bardziej odporna na zużycie i będzie zawierała w standardzie odłączany, pozbawiony tarcia kabel prosty, a nie spiralny.

Podczas gdy w obu modelach zastosowano 40-milimetrowe przetworniki z magnesem neodymowym, SRH840A charakteryzuje się pasmem przenoszenia, Shure twierdzi, że zapewniają dźwięk na profesjonalnym poziomie z twardym basem, czystymi średnimi tonami i rozszerzonym zakresem wysokich częstotliwości od 5 Hz do 25 000 Hz oraz czułością 97 dB/mW (@ 1 kHz). Ten model premium posiada również złote detale na miseczkach.

Tymczasem SRH440A jest przeznaczony dla podcasterów i domowych mikserów z pasmem przenoszenia od 10Hz do 22,000Hz i czułością 97dB/m (@ 1kHz), co według Shure zapewnia stabilny i nienachalny dźwięk.