Post

Recenzja słuchawek Sennheiser HD 280 Pro NEW: Najwyższej klasy dźwięk za uczciwą cenę

Istnieje wiele słuchawek studyjnych, ale nie ma złych słuchawek studyjnych: dla każdej pary można znaleźć odpowiednie dopasowanie. Im więcej urządzeń monitorujących w studiu, tym lepiej, a Sennheiser HD 280 PRO mogą stać się świetnym dodatkiem do każdego "arsenału audio". Ale od razu chcę powiedzieć, że HD 280 PRO będą również przyjemne dla zwykłych użytkowników, więc nie spiesz się z wnioskami - te słuchawki są stworzone nie tylko dla weteranów nagrywania dźwięku na dużych i brzydkich konsolach mikserskich.

Dźwięk jest .

Sennheiser HD 280 PRO i HD 280 PRO wysuwają się na pierwszy plan: ich brzmienie jest zuchwałe, agresywne i "tłuste" (przepraszam za użycie takich określeń, ale bardziej pasują one do opisania "haute horlogerie" HD 280 PRO).

Jeśli podobają Ci się HD 280 PRO, nie trać czasu - najlepszego basu w tej klasie cenowej raczej nie znajdziesz. Charakterystyka amplitudowo-częstotliwościowa tych słuchawek ma znaczną elewację w okolicach 90-100 Hz, dzięki czemu bas i beczka brzmią bardzo czysto i, jak mówią współcześni inżynierowie, "punchy". Chociaż nie jestem fanem muzyki elektronicznej, słuchanie głębokiego elektronicznego basu Sennheiser HD 280 PRO bardzo mnie ucieszyło.

Nie można podnieść basowej części spektrum częstotliwości bez cięcia basów. Dlatego wszystkie instrumenty, które mają swoje "ciało" w rejonie 250-400 HZ, również brzmią gwałtownie i przyjemnie. HD 280 PRO pięknie produkuje nagrania gitarowe i wokalne, szczególnie w przypadku głosów męskich.

Szkoda jednak, że nie ma możliwości podbicia niskich tonów bez uszczerbku dla górnej średnicy i góry pasma, oczywiście ze wszystkimi wadami, które się z tym wiążą. W porównaniu do konkurencyjnych modeli, czytelność dźwięku Sennheiser HD 280 PRO jest słaba; opiszę tę cechę bardziej szczegółowo poniżej, ale pamiętajmy, że na świecie nie ma produktów idealnych. Tak czy inaczej, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, jestem gotów wiele wybaczyć tym słuchawkom.

Wykonanie

HD 280 PRO prezentują się niezwykle solidnie. Miłymi bonusami są wyrafinowana konstrukcja, która znacznie ułatwia przenoszenie i przechowywanie słuchawek, a także interfejs mini-TRS do TRS.

Co prawda osobiście nie uważam Sennheiser HD 280 PRO za bardzo poręczne - nie jestem w stanie nosić ich dłużej niż półtora roku bez przerwy. Muszę jednak zaznaczyć, że HD 280 PRO są na rynku od stosunkowo niedawna i prawdopodobnie nie zdążyłem się do nich przyzwyczaić. Tak czy inaczej, obyło się bez większych niedogodności.

Do czego przeznaczone są słuchawki Sennheiser HD 280 PRO?

Producent przysięga, że HD 280 PRO są przeznaczone głównie do użytku studyjnego, z czym osobiście się nie zgadzam. HD 280 PRO mogą być używane w studiu, ale są bardziej odporne na użytek domowy. Chodzi o to, że charakterystyka reprodukcji dźwięku tych słuchawek sprawia, że są one bardzo sytuacyjnym wyborem do studia, ale można cieszyć się ich intensywnym basowym charakterem zarówno w studio, jak i poza nim. Wybrałbym HD 280 PRO, gdybym był fanem świetnej muzyki, zwłaszcza hip-hopu z jego przesterowanym basem 808 i, na przykład, techno z jego basem.

Niemniej jednak, do pracy w studiu Sennheiser HD 280 PRO również trudno znaleźć. Będą świetnym narzędziem do monitorowania wokali i gitarzystów w czasie rzeczywistym, a także uzupełnią podstawową parę słuchawek studyjnych w końcowych etapach tłumaczenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wiele profesjonalnych słuchawek studyjnych nie ma w ogóle basu; Będzie więc z czym je porównać.

Co więcej, tony średnie będą również przydatne w środowisku studyjnym: jeśli nie możesz sprawić, by instrumenty były czytelne, Sennheiser HD 280 PRO od razu cię o tym poinformuje.

Dla KOGO przeznaczone są słuchawki Sennheiser HD 280 PRO?

Sennheiser HD 280 PRO jest idealny dla:

  • - Bitmakerów.
  • - DJ-ów.
  • - Muzyków, aranżerów i inżynierów, którzy pracują z ważnymi gatunkami metalu.
  • - Dla fanów zgrabnego i tłustego basu.

Osobiście znam kilku DJ-ów i aranżerów, którzy od pierwszego uderzenia perkusji bez wahania sięgną po HD 280 PRO.

Po raz kolejny słuchawki te będą również doskonałym uzupełniającym narzędziem do monitorowania w studiu nagraniowym.

O wysokiej średnicy i czytelności...

W poprzednich akapitach opisałem, komu spodobają się Sennheiser HD 280 PRO i do czego będą przydatne; celem tego akapitu jest ostrzeżenie osób, dla których te słuchawki mogą nie być odpowiednie.

Sennheiser HD 280 PRO nie są dobrym wyborem do słuchania:

  • - Muzyki orkiestrowej w każdej z jej hipostaz.
  • - Jazzu.
  • - Bluesa.
  • - Klasycznego rocka i art rocka.
  • - Wszelkie złożone struktury polifoniczne zawierające dużą liczbę niezależnych instrumentów i części melodycznych.

Dlaczego? Krótko mówiąc, większość tonów żywych instrumentów, które pomagają nam uzyskać wyraźną czytelność obrazu dźwiękowego, znajduje się w części widma częstotliwości, w której Sennheiser HD 280 PRO ma "lukę": Czyli gitary elektryczne, żywa perkusja, smyczki, duchy muzyczne - moim zdaniem te słuchawki brzmią niewystarczająco jasno, więc zlewają się ze sobą.

Sennheiser HD 280 PRO to pozycja obowiązkowa dla osób o wrażliwym słuchu, lubiących muzykę przy niskim poziomie głośności - charakter HD 280 PRO może być dość nieprzyjemny dla słuchacza.

Należy pamiętać, że każdy sprzęt ma swoje przeznaczenie, które nie zawsze musi pokrywać się z naszym. Dlatego koniecznie sprawdź, jak Twoje ulubione utwory będą brzmiały na kupowanych słuchawkach.

Znaczenie Sennheiser HD 280 PRO.

Znaczenie Sennheiser HD 280 PRO jest niekwestionowane. Model ten został specjalnie zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości reprodukcji nowoczesnego dźwięku. Mając na uwadze najnowsze trendy kompozycyjne i behawioralne, nie ma żadnych wad, jeśli Twoim celem jest stworzenie świeżego i pożądanego dźwięku, który witał parady hitów przez ostatnie pięć lat.

Słuchanie i praca z prawdziwą muzyką - prostą i bujającą - będzie prawdziwą przyjemnością. Ale nie zapominaj, że jakakolwiek para słuchawek nie wystarczy, aby osiągnąć pożądany rezultat. Posłuchaj swoich dzieł na kilku systemach i porównaj dźwięk - a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.