Post

Recenzja słuchawek BOSE Sport Earbuds - sport nie stoi na przeszkodzie dobremu dźwiękowi

Bose to firma, której nie trzeba przedstawiać. Na swoją reputację zapracowała przede wszystkim dzięki głośnikom klasy premium, które przypadły do gustu wielu audiofilom na całym świecie. Zaczęło się od absolwenta MTI, Amara Bose, który był rozczarowany dźwiękiem zakupionego przez siebie systemu audio. Przez osiem długich lat poświęcił się badaniom nad wpływem pogłosu na percepcję dźwięku, co dało początek legendarnej firmie BOSE. Dziś miałem okazję przetestować ich technologię i sprawdzić niezaprzeczalną jakość ich produktów.

Opakowanie, wygląd, pierwsze wrażenie

Od pierwszego zapoznania się z pakietem słuchawek BOSE Sport Earbuds, jest przyjemne wrażenie produktu wysokiej jakości, projekt jest minimalistyczny, ale jednocześnie pouczający. W zestawie znajduje się etui do ładowania, 3 rozmiary poduszek usznych oraz kabel USB C do ładowania. Etui ma podłużny kształt, który łatwo mieści się w kieszeni, a także posiada mechaniczny zatrzask, który zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas transportu. Ja oczywiście wolę zatrzaski magnetyczne, ale te słuchawki zostały stworzone do użytku w bardziej ekstremalnych warunkach niż standardowe customowe warianty. Uważam ten wybór za słuszny, ponieważ nie wszystkie modele prawidłowo przetrwają transport w torbie wraz z mundurami zastępczymi. Zgadzam się, przychodzę na trening i zastaję słuchawki rozrzucone chaotycznie po całej torbie - nie jest to najlepszy początek sesji. Futerał i same słuchawki wykonane są ze szczotkowanego plastiku, który świetnie chroni je przed zadrapaniami i uszkodzeniami.

Przy pierwszym podłączeniu na telefonie pojawia się powiadomienie z prośbą o pobranie aplikacji Bose Music proprietary, która umożliwia pobieranie aktualizacji oprogramowania i dokonywanie głębszych regulacji dźwięku produktu. Słuchawki mają stopień ochrony IPX4 i są odporne na pot, deszcz i śnieg, ale należy unikać zanurzania ich w wodzie. Dzięki zausznikom StayHear Max słuchawki pewnie trzymają się w kanale słuchowym. I początkowo byłem rozczarowany faktem, że nie mają one wsparcia ANC, ale ku mojemu zaskoczeniu, technologia StayHear Max, wycina większość zewnętrznych hałasów. Są również bardzo lekkie i często zapominałam, że mam je na sobie podczas użytkowania. Czas pracy urządzenia na baterii to około 5 godzin, z etui wzrasta to do 15, co w zupełności pokrywa potrzeby w ciągu dnia i generalnie jest na równi z innymi słuchawkami TWS. Nie mogę nie wspomnieć o obecności technologii szybkiego ładowania, która w awaryjnych sytuacjach pozwala na uzyskanie 2 godzin odtwarzania w zaledwie 15 minut z sieci.

Zamiast przycisków słuchawki Bose Sport mają pojemnościowy interfejs dotykowy. Oznacza to, że zewnętrzna powierzchnia każdej słuchawki działa jak panel dotykowy. Aby wyregulować głośność, wystarczy przesunąć palcem w pionie po powierzchni słuchawki, a klikając dwukrotnie otrzymujemy możliwość zatrzymania lub rozpoczęcia odtwarzania muzyki.

Na lewej słuchawce można zaprogramować działania, takie jak sprawdzanie stanu naładowania. Tę funkcję można łatwo skonfigurować w aplikacji muzycznej Bose.

Dźwięk

Z niewiadomych przyczyn BOSE nie podaje szczegółowych informacji o zastosowanych przetwornikach. Ale co dziwne, wszystkie zapewnienia firmy o jakości dźwięku zawsze znajdują potwierdzenie w praktyce. Nie spodziewałem się takiego brzmienia po sportowym modelu słuchawek, dźwięk jest czysty i prawie nie ma zniekształceń ani żadnych programowych "podrasowań". Jestem pod wielkim wrażeniem takiego podejścia do reprodukcji dźwięku, mam już dość modeli, które przeciążają moje uszy nadmiarem niskich częstotliwości. W tym przypadku, otrzymujemy niesamowitą przejrzystość, jak na taki współczynnik kształtu. Daje mi to dźwięk, który był pierwotnie zamierzony przez autora. Jeśli chcesz uzyskać bardziej "rockowe" brzmienie, zawsze możesz dostosować ustawienia programowego EQ, co, o dziwo, również brzmi organicznie, wszystko zależy od Twoich preferencji muzycznych. Uważam, że słuchawki BOSE Sport Earbuds mają wszechstronny sposób przekazywania dźwięku, równie dobrze nadają się do odtwarzania czystej, smyczkowej muzyki, jak i skomplikowanych partii elektronicznych. Czynnik ten pozwala na ich możliwie wszechstronne zastosowanie, zarówno podczas treningu, w środowisku miejskim, jak i w zaciszu domowym, skupiając się wyłącznie na pochłanianiu dźwięku.