Post

Recenzja Marshall Motif ANC | Nie tego się spodziewałem

Na Marshall Motif ANC czekałem od ponad roku i bardzo chciałem je mieć jako mój główny TWS. Byłem gotów je kupić nawet nie słuchając ich, bo byłem przekonany, że to armata. Nie przekonałem się i kupiłem Adidas ZNE 01 ANC. Kiedy to zrobiłem, Marshall Motif ANC przyszedł do mnie na oględziny. I wiesz, nie żałuję, że wziąłem Adidasa. O tym porozmawiamy w recenzji.

Akcesoria

Pudełko wszystkich słuchawek Marshalla to majstersztyk, sama historia. W środku znajduje się stylowa podkładka do ładowania oraz dodatkowe poduszki na uszy.

Projektowanie i ergonomia

Nie będę kłamał, tylko od razu powiem, że dla mnie osobiście Marshall Motif ANC to najlepszy TWS na świecie! Te inne małe słuchawki już nie istnieją. Obudowa jest mniej więcej taka sama jak w przypadku AirPods Pro, tylko zabudowana pod skórą. Monolityczność obudowy nie jest jednak tak dobra, bo podstawka po tygodniu użytkowania chodzi i wydaje nieprzyjemny dźwięk. Same słuchawki idealnie pasują do środka i są łatwe w obsłudze. Design słuchawek jest jeszcze fajniejszy niż obudowa, na początku wydaje się, że są one wykonane z metalu, ale nie, wszystko wykonane z plastiku, ale niesamowicie szczegółowe.

Zakładki są całe żebrowane jak w przełączniku zasilania, kubek ma logo Marshalla, płytkę wytłoczoną od wewnątrz, czujnik zbliżeniowy i styki na spodzie. W uchu wyglądają stylowo, a jednak siedzą bardzo ciasno, trzeba się bardzo starać, żeby nie wyleciały. Elementy sterujące są dotykowe, bardzo intuicyjne, a ekran dotykowy jest bardzo rzadki. Istnieje opcjonalna aplikacja do sterowania ze smartfona.

Słuchawki są wodoodporne zgodnie z normą ipx5, więc można ich używać nawet pod prysznicem. Etui oferuje proste i odporne na rdzę uszczelnienie zgodne z normą ipx4.

Dźwięk


Pod względem ich charakterystyki dźwiękowej bliskie Adidas ZNE 01 ANC i grając nimi logicznie powinny być podobne, ale nie są. Marshall daje bardzo charakterystyczny dźwięk w kształcie litery V, który różni się od jakości, którą daje Adicks. Instrumental i rock brzmią niesamowicie, bez żadnych pytań. Słuchawki mają sporą moc i pochłaniają delikatne mięso, nie rozpadając się na grzyby. Szerokość nie jest najszersza w swojej klasie, są bardziej wyśrodkowane, ale dzięki temu muzyka jest bardzo mocna. Czy brzmi tak dobrze jak jego 8500 UAH? Tutaj nie jestem przekonany, bo konkurencja z Soundocore i Technicsa oczywiście nie gra gorzej, ale kosztuje taniej. A jeśli weźmiemy za podobną opłatą Sony WF-1000XM4, to tam dźwięk będzie piękniejszy. Czy są chociaż jedne słuchawki o takiej konstrukcji i podobnym brzmieniu? Ale nie ma żadnego, więc nie ma czego porównywać. Ten poziom dźwięku będzie dla mnie osobiście wystarczający, a nawet więcej. W sumie to i tak jest kilka razy lepiej niż w przypadku AirPods Pro.

ANC działa dobrze, nie zagłusza tak bardzo szumów jak w Sony, ale lepiej w przypadku AirPods Pro. Tryb prozatorski jest na miejscu. Dla przypomnienia, jest obsługiwany przez aptx.

Mikrofon

Mikrofon działa podobnie jak w Adidas ZNE 01 ANC, czyli w cichych sytuacjach i podczas hałasu. Jednak algorytmy nie zawsze działają idealnie i czasami czułem się bardzo źle w hałasie.

Odtwórz

Autonomia

Czas pracy na baterii jest na bardzo wysokim poziomie jak na flagowce, czyli 4,5 roku pracy słuchawek i 20 etui. Jeśli wykluczyć ANC będzie 6-26, co również nie jest rekordem. Obsługiwane jest 15-winowe ładowanie bez spadku i 15-winowe szybkie ładowanie zapewniające 1 rok słuchania muzyki.