Post

Przegląd słuchawek Simgot EM5. Dla miłośników szczegółowego dźwięku

Hybryda z pięcioma kierowcami z segmentu średniego. Od dawna chciałem poznać ten model i wreszcie mam ku temu okazję. Teraz omówimy z Tobą, jakie korzyści oferuje ten nowy gracz. W tej klasie jest już więcej niż wystarczająca liczba konkurentów, a wśród nich są po prostu luksusowe słuchawki, które naprawdę uwielbiam. Zobaczmy więc, co konkretnie w tym przypadku może zrobić na mnie wrażenie.

Pakowanie, opakowanie, wygląd

Pudełko jest dość duże, solidne, otwierane za pomocą wstążki. W zestawie znajduje się bardzo poręczne skórzane etui z magnesami oraz 6 par silikonowych dysz z szerokim i wąskim rdzeniem. Nie ma nic innego. Nie brzmi to dla mnie poważnie.
Obudowy aparatów EM5 są wykonane z tworzywa sztucznego, a płyty czołowe są pięknie zdobione. Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń, ale wybór materiału jest nieco zaskakujący. Kształt można nazwać ergonomicznym, słuchawka dobrze leży w uchu i jest lekka.
Drut hybrydowy jest wykonany z posrebrzanej miedzi, splot jest bardzo dokładny, nie ma tendencji do plątania się. Złącza są dwupinowe, z wpuszczonymi widełkami, co zwiększa niezawodność. Jednak po podłączeniu kabla innej firmy konstrukcja nie wydaje się już tak wytrzymała.
O kierowcach. W słuchawkach zastosowano przetwornik z membraną o średnicy 10 mm oraz 4 armatury Knowlesa.


Właściwości:

  • - Zakres częstotliwości: od 15Hz do 40kHz.
  • - Czułość: 101 dB.
  • - Rezystancja: 16 omów.

O dźwięku

Główne testy przeprowadzono na odtwarzaczach Questyle QP1R i Questyle QP2R.
Dźwięk słuchawek jest szybki, chłodny, wyrafinowany i podatny na mikrodetale. Miłośnicy wsłuchiwania się w niuanse - uwaga. Od razu wspomnę też o jednej cesze, która dla mnie osobiście wyróżniała EM5 spośród innych modeli - jest to szybki, posłuszny, sprężysty bas. Rozwój dolnego rejestru idealnie pasuje do mojego wyobrażenia o tym, jak powinien wyglądać.
Jeśli chodzi o częstotliwość. Bas jest pozbawiony podbicia przez masę, nie szumi i nie zagłusza średnicy. Charakteryzują się one doskonałą fakturą, reliefem i definicją. Jest to rzadki przypadek, kiedy średni bas jest w stanie oddać nastrój muzyki. Waga jest wystarczająca, z wyjątkiem gatunków, w których potrzebna jest bardzo mocna siła uderzenia.
Zakres średnich tonów jest nieco suchy i szczegółowy. Można zauważyć brak masy, co jest korzystne z punktu widzenia szybkości, ale może przeszkadzać w odbiorze melodii. Również barwy wydawały mi się zbyt uwypuklone. W tym przypadku, gdy elegancki fiński akordeon staje się jak cienkie skrzypce. Z drugiej strony, słuchanie tych słuchawek to czysta przyjemność, ich dźwięk jest naprawdę wciągający. Jest dużo powietrza i dobra czytelność instrumentów. Scena jest szeroka, panorama nieco oddalona od słuchacza, muzyka nie będzie krzyczeć prosto w twarz. Górne częstotliwości nie są obcinane, lecz sięgają dość wysoko. Czasami występują szorstkości, należy unikać nagrań słabej jakości. Poza tym są one w porządku, przejrzyste i szczegółowe.