Post

Przegląd Jabra Evolve 2 65 - do prowadzenia rozmów i nie tylko

Dziś porozmawiamy o najlepszym zestawie słuchawkowym do rozmów i nie tylko. Nowy zestaw Evolve2 65 firmy Jabra nie tylko pozwala rozmawiać i być słyszanym, ale także umożliwia słuchanie muzyki pomiędzy pracą a zabawą, a wszystko to podczas zabawy.

Ustaw

Evolve2 65 nie jest tanim zestawem słuchawkowym, a wysokiej klasy słuchawki wymagają dobrego zestawu. Nie można powiedzieć, że jest luksusowy, ale ma wszystko, czego potrzebujesz. W zestawie znajduje się ładne skórzane etui, kabel do ładowania USB Type-C oraz adapter Bluetooth. Słuchawki występują w wariantach adaptera bluetooth ze złączem USB-A i Type-C (w moim przypadku). USB-C jest już dostępne nawet w budżetowych płytach głównych, choć nie znajdziemy go jeszcze we wszystkich laptopach, ale mówimy tu tylko o najtańszych modelach. W każdym razie dostępna jest przejściówka z Type-A na Type-C.

Projekt

Z wyglądu słuchawki wyglądają jak zwykły zestaw słuchawkowy do rozmów, jakich wiele w call center. Zasadniczo, jeśli zignorujesz zdalny mikrofon, Evolve2 65 wygląda jak standardowe słuchawki nauszne. Nie ma tu nic zbędnego, wszystko jest surowe, ale minimalistycznie stylowe.

Nie ma mowy o jakości wykonania - wszystko jest monolityczne, a mocowanie kubków jest przyjemnie chłodne w dłoniach.

Wygoda

Pod względem użyteczności nie mam zarzutów do samych słuchawek. Wszystko jest typowe dla konstrukcji over-the-ear. Słuchawki są lekkie, nie za ciasne na uszach, ale po 2 godzinach mam ochotę na 5 minut przerwy.

Poduszki nauszne wykonane są z przyjemnej w dotyku ceraty, która jednak w ciepłe dni będzie się nagrzewać. Sama wyściółka jest miękka i wygodna. Opaska jest również wyłożona miękkim wypełnieniem. Ogólnie rzecz biorąc, komfort nie jest problemem.

Po prawej stronie znajdują się przyciski regulacji głośności i odtwarzania, a także przełącznik zasilania i połączenia.

Zdecydowanie powinienem też wspomnieć o tym, że słuchawki nie nadają się do noszenia w podróży. Nie trzymają się dobrze na głowie z powodu śliskiej wewnętrznej części opaski. Ale w miejscu pracy jest dobrze. Chociaż ma wszystko dla wygodnego noszenia na co dzień - lekkość, wygodny design i izolację hałasu. Ale nie, zestaw Jabra Evolve2 65 jest przeznaczony do użytku stacjonarnego.

Dźwięk

Nie spodziewałbyś się, że słuchawki zaprojektowane do mówienia będą bardzo przyjemne w słuchaniu, ale to wszystko jest tam. 40-milimetrowe przetworniki dają zwarty, soczysty, czysty dźwięk z dobrym, solidnym basem. Wysokie częstotliwości są dobrze szczegółowe, a basu jest nawet trochę. Ale dźwięk jest bardzo przyjemny. Dzięki tym słuchawkom długo i z przyjemnością słuchałem muzyki. A nawet obejrzeć film w wolnej chwili. Przy okazji, w słuchawkach nie ma aktywnego systemu redukcji szumów, ale muszle kubków dość dobrze izolują użytkownika od otoczenia. Mogę więc powiedzieć, że jeśli chcecie mieć słuchawki nie tylko do rozmów, ale także do słuchania muzyki w pracy, to Jabra Evolve2 65 dobrze spełnią tę rolę.

Mikrofon

Teraz porozmawiajmy o perle tego modelu - mikrofonie. W rzeczywistości jest cały system trzech mikrofonów. Do tego dochodzi jeszcze system redukcji hałasu. Ale zamiast tysiąca słów proponuję posłuchać jakości mowy: nagranie swojego głosu w ciszy na ulicy z muzyką w tle.

Moim zdaniem - bardzo dobry dźwięk. Przy okazji, gdy trwa nagrywanie głosu, włączają się czerwone diody w miseczkach. Drobiazg, ale przyjemny. W ten sposób inni mogą zobaczyć, że jesteś zaangażowany w rozmowę.

Odtwórz