Post

Opinia eksperta - Słuchawki hybrydowe FiiO FH1

FiiO nadal uparcie okupuje wszystkie kategorie cenowe, depcząc po piętach konkurencji.

Dźwięk

Bez dalszego zastanawiania się, oto najlepsze słuchawki za 100 dolarów, jakie słyszałem. Porównując je z 3-driverami F9 Pro - nie od razu usłyszałem różnicę, tak zrównoważony i bogaty jest ten model. Owszem, zakres średnich tonów nieco się obniża, ale jest to do wybaczenia dla dwóch kierowców, zwłaszcza w wersji hybrydowej.

Poza tym FH1 brzmi nieporównywalnie lepiej niż konkurencja w tym przedziale cenowym.

Bas jest soczysty i dobrze słyszalny, ale czasami może być go za dużo, a czasami dolna część pasma nakłada się na średnicę, prawdopodobnie dlatego, że przetwornik odpowiada za bas i średnicę.

Za górną część pasma odpowiada przetwornik armaturowy, który dobrze spełnia swoje zadanie, o ile nie przeciąża się słuchawek bardzo intensywnymi utworami. Górny zakres jest zawsze czysty i zrozumiały.

Projektowanie i ergonomia

Konstrukcja douszna nie została wynaleziona przez firmę FiiO, ale jest ona jedną z pierwszych, która wprowadziła ją w aparatach F9 i F9 Pro. Wygląd słuchawek FH1 nie zdradza, że jest to model z niższej półki, mimo że ich obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego. Wkładki douszne mają złoty kolor - nikt nie zauważy tego za poduszkami usznymi, ale i tak jest to ładne.

Słuchawki są dostarczane z wymiennym kablem na złączach mmcx, co jest miłe, ponieważ często słuchawki ze średniej półki cenowej nie mogą pochwalić się wymiennym kablem.

Kabel jack 3,5 mm jest wysokiej jakości, choć nie jest pleciony. Jednak producent uzupełnił model o wygląd swoich większych braci, umieszczając w pudełku: szczelny plastikowy pojemnik, wyważony, czterożyłowy kabel 2,5 mm, miękkie etui i kilka opcji przystawek.

Słuchawki są więc uproszczoną, ale nie okrojoną wersją starszego modelu.