Post

Opinia eksperta - Mikrofon Audio-Technica ATR2500x-USB

Zaktualizowana i nieco uproszczona wersja jednego z najpopularniejszych mikrofonów USB firmy Audio-Technica.

Projektowanie i pakowanie

ATR2500x-USB to w zasadzie to samo, co AT2020, ale w nowym opakowaniu i z nieco innym brzmieniem. Mikrofon wyposażony jest w USB Type-C, a w opakowaniu znajdziemy 2 przewody, jeden Type-C do Type-C i jeden Type-C do Type-A. W zestawie znajduje się również statyw i uchwyt mikrofonowy, co jest standardem w tego typu rozwiązaniach dla blogerów-walkerów. Plastikowy statyw nie jest zbyt ciężki, ale mikrofon stoi, nawet na nierównej powierzchni, więc to się liczy.

Spod siatki ochronnej wyłania się mały, okrągły kawałek pianki, mający za zadanie dodatkowo chronić użytkownika przed wybuchowymi spółgłoskami. Czarna, matowa obudowa mikrofonu wygląda całkiem ładnie i doskonale wpasuje się we wnętrze Twojego miejsca pracy. Niebieska dioda LED nie oślepia wzroku, tylko przyjemnie sygnalizuje, że jest włączona. Na panelu przednim znajdują się tylko dwa przyciski do regulacji głośności oraz wejście 3,5 mm do bezpośredniego monitorowania słuchawek.

Dźwięk

Audio-Technica ATR2500x-USB jest dość szczegółowy, z dobrym zakresem odbioru - zbiera tylko dźwięki w bliskiej odległości od kapsuły. Mikrofon jest kardioidalny, co jest optymalne dla tak małego urządzenia USB, pomijając zewnętrzne szumy i przechwytując tylko ładunek. Przysłona kapsuły jest dość duża, co pozwala na szczegółowe i wyraźne nagrywanie.

Czułość na detale i wysokie tony jest dobra, ale ATR2500x-USB nie jest przeznaczony do nagrywania wokali, ale do nagrywania podcastów i prostych demówek, więc nie wymagajmy od niego krystalicznej czystości. Podwójna warstwa pianki i metalu służy jako doskonały pop-filtr, dzięki czemu wygładzanie szumów pochodzących od złej dykcji i wybuchowych dźwięków przy mikrofonie jest na bardzo dobrym poziomie.

Do nagrywania mowy ATR2500x-USB jest idealny, dobrze radzi sobie ze swoimi zadaniami i byłby doskonałym rozwiązaniem do produkcji treści konwersacyjnych lub nagrywania "w biegu". Całkiem konkurencyjny model od znanej marki, zajmujący miejsce wśród innych mikrofonów USB