Post

Nowe produkty klasy premium od Audio-Technica

Prawie niezauważona w Europie była październikowa prezentacja firmy Audio Technica. Na rynku krajowym zaprezentowano nowe modele w segmencie premium: douszne ATH-IEX1 oraz pełnowymiarowe ATH-WP900.

Audio Technica ATH-WP900 to model z unikalnym klonowym korpusem, w który wcielił się czołowy japoński producent gitar FujiGen. Dzięki zastosowaniu naturalnego drewna, każdy egzemplarz ma swój własny, niepowtarzalny wzór. Przetwornik DLC o średnicy 53 mm zapewnia czysty, szybki dźwięk o doskonałej charakterystyce częstotliwościowej. Diamentopodobna powłoka membrany poprawia przenoszenie wysokich częstotliwości, a system PCB wygładza przepływ powietrza i precyzyjnie kontroluje ruch membrany. Słuchawki wyposażone są w odłączany kabel A2DC i posiadają obrotowe muszle dla wygodnego transportu.

Audio Technica ATH-IEX1 to słuchawki douszne, które są uznawane za najwyższy model w tej klasie. Jest to hybrydowa konstrukcja douszna w tytanowej obudowie z koaksjalnymi przetwornikami. IEX1 wykorzystuje dwa dynamiczne przetworniki; jeden 9,8 mm dla pełnego zakresu i jeden 8,8 mm dla podbicia niskich częstotliwości. Dalej mamy dwa zbalansowane armatury odpowiedzialne za wysokie tony i przester. "Współosiowe rozmieszczenie" przetworników sugeruje, że wszystkie znajdują się na jednej linii, co według producenta jest rozwiązaniem unikalnym (ale, przynajmniej w USA, pierwszym modelem z tą technologią jest Soundcore Liberty 2 Pro). Konstrukcja nauszna i lekka obudowa zostały zaprojektowane tak, aby poprawić komfort podczas długiego użytkowania słuchawek. Model ten posiada odłączany kabel A2DC, który choć podobny do MMCX, nie jest kompatybilny z popularnym standardem, ale podobno oferuje większą wytrzymałość. W zestawie znajdują się dwa kable z miedzi beztlenowej: 3,5 mm liniowy i 4,4 mm zbalansowany. Konstrukcja douszna umożliwia korzystanie z dwóch opcji amortyzacji poprzez regulację głębokości dopasowania, a dołączone piankowe wkładki Comply™ zapewniają doskonałą ergonomię dla większości użytkowników.

ATH-WP900 i ATH-IEX1 mają wkrótce pojawić się na rynku amerykańskim. Wstępne daty dostawy do Europy nie są jeszcze znane.