Post

Meze ELITE to nowy izodynamiczny okręt flagowy rumuńskiej marki

Firma Meze zaprezentowała nowy model pełnowymiarowych słuchawek. Podobnie jak poprzedni flagowiec firmy, Meze Empyrean, jest on wyposażony w izodynamiczne przetworniki stworzone we współpracy z Rinaro oraz najwyższej jakości materiały obudowy w połączeniu z opatentowaną technologią komfortowego pałąka. Według założyciela i głównego projektanta firmy, słuchawki te zostały zaprojektowane tak, aby zmienić każde doświadczenie słuchowe w wielozmysłowe doświadczenie dzięki innowacyjnemu wzornictwu i technologii, które doskonale się uzupełniają i tworzą czyste emocje.

Meze ELITE otrzymały obudowę wykonaną z frezowanego aluminium. Ze względu na skomplikowany wzór, wykonanie każdej ramy zajmuje około 20 godzin, a efekt końcowy jest naprawdę niesamowity. Pałąk wykonany jest z płyty z włókna węglowego z opcjonalnym skórzanym zagłówkiem. Materiały te zostały wybrane nie tylko ze względu na ekscytujące doznania zmysłowe, jakie daje ich tekstura, ale także ze względu na ich wygodę i trwałość. System wsparcia skrzydełek zawieszenia sprawdził się w Empyrean i pozwala na wygodne korzystanie ze słuchawek przez długi czas pomimo ich dużej wagi.

RINARO ISODYNAMIC HYBRID ARRAY DRIVER

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu przetwornikowi stworzonemu przez Rinaro Isodynamics, ELITE jest wynikiem trzech lat badań i rozwoju, podczas których Meze starało się stworzyć potężne, realistyczne i wciągające doświadczenie, które budzi zmysły słuchacza.

Przetwornik MZ3SE bazuje na przełomowej technologii flagowego przetwornika MZ3 stosowanego w słuchawkach Empyrean. Innowacyjna technologia Isodynamic Hybrid Array zapewnia bardziej selektywną wydajność akustyczną w różnych obszarach struktury ucha. Postęp w dziedzinie materiałów membran otworzył drzwi do jeszcze wyższej rozdzielczości i wierności reprodukcji dźwięku, ustanawiając nowy standard w projektowaniu słuchawek.

Zastosowanie różnych konfiguracji cewek drgających w Isodynamic Hybrid Array stwarza możliwość poprawy rozkładu natężenia dźwięku przy wysokich częstotliwościach, gdy jest on skierowany na błonę bębenkową i przewód słuchowy.

Rozwiązuje to powszechny problem z konwencjonalnymi płaskimi matrycami magnetycznymi, w których odbite sygnały wchodzą do kanału słuchowego z różnymi opóźnieniami czasowymi, tym samym pogarszając skupienie trójwymiarowego obrazu dźwiękowego.

Zastosowanie podwójnych cewek nie tylko zapewnia zrównoważoną charakterystykę częstotliwościową w całym zakresie, ale także pozwala na lepsze ukierunkowanie częstotliwości w różnych regionach ucha, poprawiając percepcję akustyczną w górnym zakresie częstotliwości.

Cewka przełączająca

Odwrócona cewka przełączająca jest bardziej skuteczna w odtwarzaniu niskich częstotliwości i znajduje się w górnej części przetwornika.

Cewka spiralna

Cewka spiralna jest bardziej skuteczna w odtwarzaniu średnich i wysokich częstotliwości i znajduje się bezpośrednio nad kanałem słuchowym, umożliwiając bardziej bezpośrednie przenikanie fal dźwiękowych do ucha bez żadnych opóźnień czasowych.

Słuchawki Meze Elite wyposażone są w dwie poduszki o unikalnym kształcie. Pierwsza z nich, wykonana z alcantary, ma głębokość 30 mm i jest identyczna jak w modelu Empyrean. Druga poduszka to hybrydowa konstrukcja z perforowanej alcantary wewnątrz i prawdziwej skóry na zewnątrz, aby zmniejszyć ciśnienie akustyczne niskich częstotliwości i zapewnić unikalną sygnaturę dźwiękową.

Słuchawki są dostępne z różnymi kablami: 2,5 m - jack 6,3 mm; 1,2 m - jack 3,5 mm; 2,5 m - XLR. Wszystkie kable wykonane są z wysokiej jakości miedzi beztlenowej.

Słuchawki i akcesoria są dostarczane w wytrzymałej aluminiowej walizce.

Dostawy spodziewane są wkrótce.

Wszystkie słuchawki Meze

Wszystkie słuchawki izodynamiczne