Post

KEF LSX II - nowy kompaktowy głośnik z dźwiękiem Hi-Fi

Pierwsza generacja KEF LSX otrzymała przytłaczająco pozytywne opinie od wysokiej klasy inżynierów dźwięku. Nowość zyskała nową łączność i kilka cech technicznych starszych modeli.

KEF LSX II otrzymał uznany design z pierwszej generacji, jak również charakterystyka głośnika pozostała taka sama. System zwiększył swoją wydajność dzięki zastosowaniu procesora DSP i oprogramowania z KEF LS50 II i LS60W.

200W LSX II wykorzystuje nową platformę streamingową W2, która umożliwia strumieniowanie Amazon Music, Qobuz, Tidal, Deezer i internetowych stacji radiowych za pośrednictwem dodatku KEF Connect, a wsparcie dla AirPlay 2, Google Chromecast, Roon i Bluetooth dopełnia gamę inteligentnych funkcji.

Opcje łączności kropkowej obejmują HDMI eARC i USB-C, co ułatwia podłączenie głośnika do telewizora lub laptopa. W przypadku korzystania z połączonego telewizora funkcja HDMI CEC pozwala na sterowanie głośnością głośnika bez użycia rąk za pomocą pilota.

Obsługiwanych jest wiele formatów plików audio, w tym DSD, MQA i PCM do 24 bitów/384 kHz.

Autorska funkcja Room EQ umożliwia dostosowanie KEF LSX II do konkretnego środowiska akustycznego lub osobistego gustu i obejmuje opcjonalną regulację subwoofera.

LSX II jest dostępny w dziewięciu spektakularnych wykończeniach: Mineral White i Lava Red są wykończone odpowiednio matową satyną i lakierem o wysokim połysku, natomiast Carbon Black i Cobalt Blue są obite tkaninami zaprojektowanymi na zamówienie przez współczesnego duńskiego projektanta tkanin Kvadrat.

Wszystkie urządzenia akustyczne KEF