Post

JBL PartyBox 300 - największy przenośny głośnik w historii JBL

Czas leci nieubłaganie do przodu; jeszcze kilka lat temu zadowalaliśmy się przenośnym sprzętem audio o niewielkiej mocy lub nieporęcznym sprzętem przewodowym. Jednak technologia się rozwija i na ostatniej konferencji ifa firma JBL zaprezentowała prawdziwe potwory - JBL PartyBox 300 i JBL PartyBox 200. Jedyną różnicą jest obecność akumulatora w wersji 300.

Moc maksymalna wynosi 120 W. Jest to w zupełności wystarczające dla średniej wielkości sali konferencyjnej. Głośnik jest wielofunkcyjny, można do niego podłączyć gitarę, mikrofony. I że zamiast miksera, wzmacniacza i innych urządzeń peryferyjnych wystarczy JBL PartyBox 300. Producent podaje, że maksymalny czas pracy na baterii wynosi 18 godzin, co widać w praktyce, ale należy pamiętać, że jest to czas pracy na 50% mocy. Głośnik jest wyposażony w doskonały zestaw startowy: kabel do automatycznej ładowarki oraz 2 pary sieciowych kabli ładujących do sieci europejskiej i do sieci WNP.

Waga głośnika wynosi około 15 funtów, co nie jest zbyt dużą wartością jak na jego moc, a mimo to pozwala nazwać PartyBox 300 przenośnym. Szczególnego uroku dodaje jej oświetlenie, które całkowicie odmienia jej wygląd. Użytkownik może wybrać swój własny schemat kolorów, a dzięki wskaźnikowi świetlnemu możemy zobaczyć, z jaką mocą głośnik aktualnie gra.

Jeśli dostępne są dwa głośniki, można je "sparować" ze sobą, aby utworzyć system muzyczny za pomocą technologii Bluetooth. Jeśli chcesz stworzyć bardziej rozległą sieć, obejmującą ponad 2 głośniki, można to zrobić za pomocą przewodów.

Cieszę się, że mogłem go używać w samochodzie, oczywiście nie na maksymalnej głośności, ale kiedy tylna szyba zaczęła zbyt mocno wibrować, postanowiłem przerwać eksperyment.)

W rzeczywistości jest to doskonały, wielofunkcyjny produkt, który w pełni uzasadnia swoją cenę - otrzymujesz wszechstronny, przenośny zestaw audio do wszelkiego rodzaju zadań.