Post

JBL Free X - jazda bez drona dla sportowców

JBL Free X - to najnowsze słuchawki w klasie TWS (True Wireless), co oznacza, że są całkowicie bezprzewodowe. Wydawać by się mogło: "Ale one już mają tyle bagażu, i dużych, i małych, i sportowych, i airpods, i czarnych, i błyszczących...", ale te słuchawki naprawdę mnie zachwyciły, zaraz powiem dlaczego.

Ergonomia i autonomia.

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię te same słuchawki AirPods, które nie dość, że są absolutnie nieporęczne, to jeszcze wypadają. W JBL taki problem nawet nie występuje: zestaw jest bardzo poręczny i zawiera poduszkę m'yaki w trzech rozmiarach, a także dwie bardziej sportowe "podkładki" do uprawiania sportu. Bardzo wygodne wkładki douszne (testowane przez trzy osoby): nie wypadają, nie ocierają i, co najważniejsze, nie powodują otarć. Jednym słowem - dokładnie to, czego potrzebujesz. Jest to jednak swego rodzaju "opłata" za takie etui - szczerze mówiąc, nie jest ono najlepsze w swoim rodzaju, jeśli nosi się je w obcisłych dżinsach, może powodować pewien dyskomfort... ale dodatek w postaci słuchawek wielkości opuszka palca jest tego wart. Udało się rozwiązać problem ergonomii, ale jak wygląda kwestia autonomii? Tutaj również wszystko jest tak, jak mówi książka: w moim przypadku wytrzymały 4 lata na pełnej mocy, a etui dodaje jeszcze pięć pełnych baterii, więc w sumie możemy cieszyć się jednym dniem słuchania. Ponadto etui szybko się ładuje i w ciągu zaledwie pół roku udało mi się je w pełni naładować.

Wzornictwo i praktyczność

Zawsze lubię powtarzać, że design to rzecz subiektywna, ale tym razem tego nie zrobię. Są one naprawdę, nie odważę się tego powiedzieć, seksowne. Może jestem szalony, ale ich pidsvytka na obwodzie po prostu niesamowicie piękny wygląd w domu (to działa, jeśli wstrzymać muzykę, lub na przykład przełącza się do następnego utworu). Pomimo tego, że słuchawki są przeznaczone przede wszystkim do uprawiania sportu, ich wygląd nawet o tym nie informuje. Na szczęście nie są to te niezrozumiałe plastiki, które wrzuca się do ucha czy coś w tym rodzaju. Montaż jest perfekcyjny, od razu widać jakość wykonania. Bluetooth działa zgodnie z wymaganiami, wszystko na urządzeniu, ale jest jeden problem: prawa słuchawka, można słuchać oddzielnie, lewa nie (tj. albo tylko prawa, albo obie). Ponadto podczas rozmowy przez telefon działa tylko prawa słuchawka (jak w zestawie słuchawkowym), ale nie powiedziałbym, że powoduje to jakąkolwiek niedogodność.

Dźwięk

Szczerze mówiąc, zawsze wierzyłem, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane właśnie tutaj, ale tak nie jest. Dźwięk w tych słuchawkach jest jakoś tak dobry, że gdybym czuł tylko jego, nigdy nie powiedziałbym, że są to słuchawki TWS. Dźwięk jest bardzo, bardzo dobry. Ładny i czysty bas, ale takie samo pokrycie całego pasma... Wspaniały dźwięk, ładny i szczegółowy. Z jednej strony nie wiem, o czym zapomniał, jeśli chodzi o słuchawki sportowe, ale z drugiej strony jestem wdzięczny firmie JBL za wypuszczenie na świat tego wspaniałego produktu.