Post

Jak korzystać w tym roku z wysokiej jakości dźwięku na zewnątrz?

Kiedy zbliżamy się do upadku tutaj, w Winter Park FL, lubię siedzieć na podwórku i cieszyć się odrobiną świeżego powietrza. Może posłuchajcie mojej ulubionej muzyki i zjedzcie miłą kolację dla rodziny.

Ale nigdy nie lubiłem poświęcać jakości dźwięku na zewnątrz. I wielu moich klientów też nie.

Jeśli jesteś taki jak ja, to pewnie cieszysz się świetnie brzmiącym dźwiękiem o wysokiej jakości, spędzając czas na zewnątrz. Ten blog poprowadzi Cię do systemu, który brzmi fantastycznie, nie odwraca uwagi od Twojego krajobrazu, a także do dedykowanego pokoju odsłuchowego.

Prelegenci

Jedną z oczywistych przeszkód w budowaniu systemu zewnętrznego jest znalezienie odpowiednich głośników. W końcu, głośniki wewnętrzne zazwyczaj posiadają drewniane obudowy, delikatną konstrukcję i są przeznaczone do stosowania w kontrolowanych środowiskach.

Głośniki zewnętrzne muszą wytrzymać te elementy. Oznacza to szafy odporne na rdzę i korozję oraz wodoszczelną konstrukcję. Muszą one również przezwyciężać znacznie większy hałas otoczenia - bez korzyści płynących z naturalnych odbić dźwięku w pomieszczeniu.

Producenci tacy jak Sonance, Crestron i Episode bezpośrednio zajęli się tą sytuacją i dostarczyli jedne z najlepszych rozwiązań.

Te nowe wielokanałowe systemy głośników kulowych to idealny sposób na cieszenie się solidnym dźwiękiem na zewnątrz z pełnym zasięgiem.

Głośniki kulowe strzelają w jednym kierunku, więc można słuchać głośniej, nie zakłócając spokoju w okolicy. Zazwyczaj są one wyposażone w konfigurację wielokanałową z dodatkowym subwooferem, co zapewnia równomierne pole akustyczne w całym obszarze.

Ponadto, ponieważ urządzenia są bardzo małe, można je łatwo schować wewnątrz liści, aby zachować czystość i porządek w krajobrazie, a jednocześnie naśladować wygląd wysokiej klasy opraw oświetleniowych do zastosowań zewnętrznych.

Okablowanie
Wielu moich klientów uważa, że ustawienie wydajnego systemu audio na zewnątrz oznacza inwestycję w zupełnie nowy zestaw sprzętu AV. Ale w wielu przypadkach można użyć tych samych komponentów, których używa się do strumieniowania w pomieszczeniach zamkniętych.

Odpowiednie okablowanie może pomóc. Użycie kabli o dużym przekroju typu "direct burial" i rurki PCV do każdego kanału zapewni wystarczającą szerokość pasma dla bezstratnych sygnałów audio i długą żywotność użytkową.

W zależności od wielkości Twojego podwórka może być konieczne zainstalowanie specjalnego komercyjnego wzmacniacza 70 Voltowego. Są one przeznaczone do pracy kilku zestawów głośnikowych na długich odcinkach okablowania typowych dla instalacji zewnętrznych. Dodatkowo, będąc klasą komercyjną, są bardzo trwałe.

Połączenie systemu z systemem strumieniowego przesyłania muzyki takim jak Sonos lub Heos oznacza, że możesz w pełni kontrolować swoją muzykę w dowolnym miejscu na podwórku za pomocą swojego smartfona.