Post

FiiO 2022 Autumn Launch Event-II

FiiO kontynuuje pokazywanie nowych produktów podczas jesiennej prezentacji online. Tym razem zapowiedziano nowy odtwarzacz Hi-Fi oraz zasilacz o niskim poziomie szumów cyfrowych.

FiiO M11S

M11S idzie w ślady konstrukcji FiiO M11 Plus. Posiada bezramkowy 5,0-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p × 1280, którego rozmiar jest idealny do wygodnego korzystania z trójwymiaru. Panel dotykowy z włókna węglowego uzyskał pozytywne opinie i dzięki temu jest nadal używany. W porównaniu do M11, M11S jest również wyposażony w wyjścia słuchawkowe 2,5mm/3,5mm/4,4mm, ale wyjście 4,5mm może być wykorzystane jako wyjście liniowe.

Na lewym i prawym wyjściu znajduje się wysokowydajny i wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy ES9038Q2M, aby wzbogacić wrażenia z odsłuchu muzyki. Przetworniki DAC obsługują sygnał do 384kHz/DSD256. W porównaniu do AK4493EQ, stosunek S/N ES9038Q2M został poprawiony o 6 dB do 129dB, natomiast THD+N zostało zredukowane o 7 dB do -120dB. Należy zauważyć, że oba DAC-i pracują równie dobrze zarówno z wyjściami niezbalansowanymi, jak i zbalansowanymi.

M11S oferuje korzyści wynikające z wysokiej mocy wyjściowej w porównaniu z kluczami USB i przenośnymi przetwornikami/amplitunerami Bluetooth. Przy 32 Ohm jego zbalansowana moc wyjściowa wynosi 670mW, o 120mW więcej niż M11. Ponadto jego 3 poziomy wzmocnienia są kompatybilne z szerokim zakresem impedancji słuchawek. Dzięki doskonałym parametrom audio i przemyślanej konstrukcji obwodów analogowych, niski poziom szumów został zredukowany o 60% do maksymalnie 1,8µV dla wyjścia niesymetrycznego w porównaniu do M11, co skutkuje znacznie czystszym brzmieniem.

Aby zapewnić niezwykle płynne działanie nawet przy dłuższym użytkowaniu, firma zastosowała procesor Snapdragon 660 jak w FiiO M17. Oprócz wsparcia Bluetooth dla kodeków SBC, AAC, LDAC, aptX i aptX HD, transmisja Bluetooth dodaje wsparcie dla kodeka LHDC, pierwsze w historii wsparcie dla odtwarzaczy muzycznych w całej rodzinie FiiO. M11S obsługuje również DLNA i AirPlay, których nie oferują klucze USB czy DACi/wzmacniacze.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, to akumulator o pojemności 5300mAh zapewnia 14 lat ciągłej pracy z wyjściem single-ended. A dzięki wsparciu dla szybkiego ładowania QC 4.0 i PD do pełnego naładowania potrzeba zaledwie 3 lat.

M11S jest wyposażony w system Android 10 z globalnym obejściem SRC, możesz zainstalować oprogramowanie do strumieniowania muzyki, aby umożliwić bezstratne słuchanie muzyki w dowolnym momencie! Obsługuje streaming MQA 8x w FiiO Music i innych dodatkach firm trzecich. Przycisk funkcyjny jest rozwinięciem modelu M15, ale teraz oferuje 8 funkcji.

Funkcja All to DSD czwartej generacji zmniejsza zużycie energii o 20%, przy stabilnej częstotliwości upsamplingu i wysokiej jakości dźwięku. Pięć trybów - Android Mode, tryb Pure Music, odbiór Bluetooth, tryb USB DAC oraz tryb AirPlay - pozwala nam cieszyć się muzyką HiFi zarówno w środowisku odsłuchowym Droit jak i Dot.

FiiO PL50

W uzupełnieniu do FiiO K5 powstał osobny zasilacz. Liniowe matryce akumulatorowe charakteryzują się niskim poziomem szumów, niskimi tętnieniami i stabilnym sygnałem wyjściowym, które odgrywają dużą rolę w poprawie jakości dźwięku. Wreszcie, po dwóch i pół roku rozwoju i badań, firma prezentuje oddzielny zasilacz dla wzmacniaczy Hi-Fi.

Zastosowanie liniowego zasilacza może przynieść Twojemu dźwiękowi niższy poziom szumów, bardziej wyrafinowaną dynamikę i przetwarzanie melodii oraz precyzyjne, ciepłe brzmienie przy niskich częstotliwościach. Ponadto PL50 posiada również obwody filtrujące po stronie zmiennego prądu, które odfiltrowują szumy tworzone przez inne urządzenia elektryczne używane w tym samym lancecie o zmiennym prądzie, co zapewnia czystsze i bardziej stabilne zasilanie.

PL50 wyposażony jest w wykonany na zamówienie audiofilski transformator toroidalny o mocy 50 VA, wykonane z żeliwa o wysokiej wytrzymałości Nippon Steel i wysokiej czystości kropki miedzi beztlenowej dla doskonałej wydajności, wyższej dokładności, stabilnego napięcia i wyższej mocy wyjściowej. Do każdej części projektu wybrano wysokiej jakości części, aby zapewnić wysoką niezawodność, takie jak prostownik mostkowy Shindengen, regulator napięcia TI oraz kondensatory Nippon Chemi-Con i Rubycon.

FiiO PL50 obsługuje zarówno wyjścia 12V jak i 15V, co pozwala mu sprostać wymaganiom napięciowym różnych produktów FiiO, takich jak M17, K5 Pro, a także późniejszych wersji desktopowych DAC-ów i zasilaczy: K7, R7 i R9. Wyraźny wyświetlacz cyfrowy wyraźnie pokazuje napięcie na żywo, dzięki czemu każdy może łatwo stwierdzić, co dzieje się w zasilaczu.

Podobnie jak w przypadku innych produktów korzystających z przemysłowego wzornictwa FiiO, zewnętrzna obudowa PL50 została wykonana ze stopu aluminiowo-magnezowego, co nie tylko zapewnia urządzeniu żywszą fakturę, ale także skutecznie osłania wewnętrzne komponenty przed hałasem i zakłóceniami z otoczenia. Został zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i uzyskał różne międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu można mieć pewność co do jego niezawodności.

Wszystkie odtwarzacze FiiO Audio

Wszystkie wzmacniacze słuchawkowe FiiO