Post

Dlaczego warto wybrać profesjonalistę, który pomoże w instalacji kina domowego?

Jako ekspert kina domowego, mój zespół i ja od czasu do czasu spotykamy się z potencjalnymi klientami, którzy wcześniej mieli problemy z instalacją kinową - czy to z projektu "zrób to sam", czy gdzie indziej.

Zaobserwowaliśmy kilka powszechnych błędów: Nieproporcjonalne rozmiary i wysokość wyświetlaczy, źle rozmieszczone i skalibrowane głośniki, a nawet teatry, w których nie było naturalnego światła podczas wstępnego projektowania.

Ale w przypadku instalacji kina domowego nie powinno się wymagać natychmiastowego odświeżenia całego systemu.

W rzeczywistości, Twój kinowy lub medialny pokój powinien działać do perfekcji od momentu obejrzenia pierwszego filmu.

 

Konfiguracja i kalibracja technologii

Po ustaleniu, gdzie chcesz, aby Twój teatr znajdował się w Twojej rezydencji, możemy rozpocząć współpracę z Tobą w celu zbudowania idealnej przestrzeni.

Jeśli do pomieszczenia przedostaje się naturalne światło, zalecamy zainstalowanie zmotoryzowanych urządzeń do obróbki okien, aby zablokować ewentualne olśnienie i wpływ na jakość obrazu.

Stamtąd możemy pomóc Ci wybrać ekran, który ma sens w zależności od wielkości pomieszczenia oraz aranżację miejsc siedzących, z których każdy może z łatwością obserwować akcję.

Profesjonalna pomoc przy instalacji kina domowego oznacza jednak, że możesz mieć dostęp do najlepszych wrażeń z oglądania.

Do tego celu polecam projekcję 4K i zestaw głośników dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Co to obejmuje? Doskonała jakość obrazu i wciągające wrażenia słuchowe, które przewyższają nawet każde kino komercyjne.

W niektórych przypadkach, zamiast korzystać z kombinacji projektora i ekranu, pokój może być bardziej odpowiedni dla dużego płaskiego telewizora.

Możemy nie tylko skalibrować każdy głośnik tak, aby skierował dźwięk w stronę miejsca, w którym znajdują się Wasze fotele, ale także możemy do perfekcji zainstalować każdy element technologiczny w Waszym teatrze.

Zanim zakończysz profesjonalną instalację, pozostanie Ci tylko cieszyć się ulubionym filmem w Twoim nowym kinie.

Sterowanie automatyką kina domowego

Znam to z pierwszej ręki. Samodzielne zajmowanie się każdym kawałkiem technologii może być przytłaczające - zwłaszcza w pokoju medialnym.

Dlatego uważam, że szczególnie ważne jest uwzględnienie sterowania automatyką w instalacjach kina domowego.

Co to oznacza dla ciebie?

Mój zespół i ja możemy zintegrować każdą technologię w twoim kinie - od świateł, przez odtwarzacz Blu-ray, po projektor - i połączyć jego elementy sterujące w jeden uniwersalny system.

Dostęp do tego systemu można uzyskać z poziomu ekranu dotykowego w ścianie, a nawet smartfonu lub tabletu.

Za pomocą jednego przycisku można wyłączyć wszystkie światła, włączyć projektor i przygotować pokój do filmu. Z tego samego interfejsu możesz wybrać, co chcesz oglądać - czy będzie to ulubiona usługa strumieniowa, płyta Blu-ray, czy film zapisany cyfrowo.

Chodzi o to, że profesjonalnie zainstalowany system automatyki może sprawić, że sterowanie kinem domowym będzie łatwe i przyjemne, tak aby można było bez wysiłku oglądać ulubiony film.

I o to w tym wszystkim chodzi, żeby mieć kino domowe, prawda?

Wygoda i trwała konserwacja

Rozumiem, dlaczego projekt kina domowego dla majsterkowiczów może być atrakcyjny. Nie ma nic lepszego niż duma z własnej pracy.

Ale dzięki profesjonalnej instalacji, można uniknąć każdego bólu głowy związanego z budową i konserwacją kina.

Mój zespół i ja możemy manewrować i ukryć okablowanie w całym teatrze, zainstalować każde urządzenie i zintegrować każdy element w rozbudowanym, ale łatwym w obsłudze systemie sterowania.

Możemy również odpowiedzieć na każde pytanie podczas całego procesu instalacji i współpracować z Państwem, aby dopasować do niego dowolne komponenty.

Nasza praca też nie kończy się po zakończeniu teatru.

Oferuję bieżącą konserwację, aby w razie jakichkolwiek problemów z systemem, mój zespół mógł natychmiast pomóc w ich naprawie.