Post

Bose QuietComfort Earbuds II - kolejny poziom redukcji hałasu

Firma Bose oficjalnie zaprezentowała słuchawki QuietComfort Earbuds II. Jest to druga generacja godnego uwagi modelu, szeroko chwalonego przez odbiorców, który jednak ma pewne problemy z ergonomią ze względu na wielkość obudowy. Nowy model charakteryzuje się mniejszą konstrukcją, nowymi inteligentnymi funkcjami i niestandardową redukcją hałasu, którą można dopasować do kształtu uszu.

QuietComfort Earbuds II mają nowy wygląd. Choć są podobne stylistycznie do pierwowzoru, są o około dwie trzecie mniejsze od oryginalnych QuietComfort Earbuds, natomiast waga została zredukowana do ok. 6 g na nausznik. Zmieniona została również obudowa ładująca. Obudowa nie jest już szeroka i smukła, ale zorientowana pionowo, podobnie jak w przypadku Airpods. Wskaźniki LED na obudowie pozwalają poznać poziom baterii bez dotykania słuchawek. Słuchawki posiadają stopień ochrony IPX4, a wodoodporność obudowy jest niebagatelna.

Słuchawki Earbuds II są dostarczane w komplecie z Bose FitKit - trzema zestawami wymiennych wkładek dousznych zapewniających najwygodniejsze dopasowanie i skuteczne tłumienie hałasu.

Tłumienie hałasu w oryginalnych słuchawkach EarBuds jest jednym z najlepszych w swojej klasie, oferując 11 poziomów intensywności, a także tryb Aware, który działa jak tryb pro-speech.

EarBuds II poprawiają tę wydajność dzięki nowej technologii "CustomTune" zaprojektowanej w celu skalibrowania zarówno jakości dźwięku, jak i izolacji hałasu do unikalnego kształtu ucha. Kalibracja dźwięku jest aktywowana za każdym razem, gdy słuchawki są wyjmowane z etui do ładowania i umieszczane w uchu użytkownika. W czasie krótszym niż dwie sekundy słuchawki wydają stanowczy dźwięk, a wewnętrzny mikrofon mierzy odpowiedź akustyczną kanału słuchowego.

Ta sama technologia CustomTune jest teraz rozszerzona na tryb pro-speech, teraz nazwany "Aware Mode with ActiveSense", który reaguje cicho na głośne i/lub wyraźne dźwięki zewnętrzne, aktywując redukcję hałasu tak długo, jak to może być konieczne. Apple AirPods Pro 2 oferują podobny "adaptacyjny" tryb dźwięku.

QuietComfort Earbuds II uzupełniają gamę nowych słuchawek (Samsung Buds 2 Pro, JBL Tour PRO 2), które wykorzystują Bluetooth 5.3 dla ulepszonej łączności bezdokładnej. Istnieje integracja kodeków AAC i SBC.

QuietComfort Earbuds II oferują te same sześć godzin pracy na baterii co poprzedni model. Jednak w etui dostajemy również trzy pełne ładowania, co daje w sumie 24 lata.

Wszystkie słuchawki Bose

Wszystkie słuchawki Bose z ANC