Post

BluOS ogłasza wydanie sterownika BluOS Crestron Media Player

Nowy sterownik zapewnia integratorom Crestron znacznie ulepszoną integrację z BluOS i oferuje użytkownikom końcowym bogaty w treści interfejs użytkownika

PICKERING, KANADA 28 PAŹDZIERNIKA 2020 - BluOS™, platforma zarządzania muzyką multiroom klasy premium firmy Lenbrook International, z dumą ogłosiła wydanie i certyfikację Crestron nowego sterownika BluOS Media Player. Ten nowy sterownik wraz z publicznym API BluOS, dostarcza integratorom Crestron kompletny zestaw narzędzi do implementacji Hi-Res multiroom audio.

Z odpowiednio skonfigurowanym Media Server Object Router i interfejsem użytkownika, użytkownicy mogą przeglądać biblioteki, usługi i presety oraz kontrolować odtwarzanie z urządzenia BluOS.

Z nowym sterownikiem, integratorzy Crestron mają teraz bogaty w treści UI z pełną kontrolą użytkownika, taką jak przeglądanie i wyszukiwanie, jednocześnie usprawniając proces konfiguracji. Dodatkowo, oferuje on wsparcie dla programowej kontroli transportu odtwarzacza, głośności i przywoływania presetów.

"Crestron jest podekscytowany, że może ogłosić dostępność dla BluOS zaktualizowanej integracji odtwarzacza multimedialnego", powiedział Ekin Binal, Audio Solutions Manager w Crestron. "BluOS zapewnia bogate w funkcje, audiofilskiej jakości doświadczenie strumieniowania mediów, które bezproblemowo integruje się z rozwiązaniami automatyki Crestron, zapewniając optymalne doświadczenie użytkownika."

"Nowy BluOS Crestron Media Player Driver jest dużym skokiem naprzód w naszej zdolności do integracji BluOS z Crestron w sposób, który oferuje użytkownikom końcowym poziom kontroli i możliwości przeglądania podobny do tego, co prawdopodobnie byłoby używane w aplikacji BluOS," powiedział Joe de Jesus, Product Manager, Custom Installation Lenbrook International.

Nowy BluOS Media Player Driver zawiera:

  • Wsparcie dla produktów Bluesound, Bluesound Professional i NAD. Automatyczne wykrywanie odtwarzacza i statyczne ustawienia IP. Informacje o bieżącym odtwarzaniu, sterowanie odtwarzaniem, zarządzanie kolejką odtwarzania, wybór źródła (w tym wejścia analogowe, optyczne, koaksjalne i pomocnicze HDMI), przeglądanie zawartości, wyszukiwanie i wybór presetów. Programowe sterowanie informacjami o bieżącym odtwarzaniu, elementami sterującymi odtwarzaniem i wyborem zaprogramowanych stacji. Wsparcie dla wszystkich języków BluOS.

Ten nowy BluOS Media Player Driver v1.0.1 jest dostępny do pobrania w Crestron Application Market, na http://www.bluesound.com/downloads i na stronie NAD Electronics w zakładce obsługiwane produkty. Podręcznik BluOS Crestron Media Player, dołączony do pobrania, opisuje specyficzne funkcje realizowane przez nasz sterownik.

O BLUOS

BluOS™ jest wysokiej klasy ekosystemem multiroom audio, który zarządza zapisanymi i przechowywanymi w chmurze źródłami muzyki i odtwarzaniem, z obsługą strumieni audio wysokiej rozdzielczości do 24/192. Zaadoptowany przez niektóre z najbardziej znanych marek hifi i zintegrowany z wieloma systemami smarthome i sterowania głosem, BluOS pozwala na współpracę pomiędzy urządzeniami różnych marek dla maksymalnej wszechstronności i zastosowań. Integracja z popularnymi serwisami muzycznymi jak Tidal, Spotify, Amazon Music HD, Qobuz i Deezer, jak również wsparcie dla FLAC, WAV, OraStream, MQA i innych formatów wysokiej rozdzielczości i kodeków, BluOS oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do muzyki wszystkich gatunków na każdą okazję. Składający się z systemu operacyjnego i aplikacji sterującej na smartfony, tablety i komputery stacjonarne, BluOS jest ostatecznym wyborem dla nowoczesnego audiofila.

O Crestron

W Crestron tworzymy technologię dla każdego sposobu pracy ludzi, wszędzie na świecie - od biurka do sal konferencyjnych, biur do międzynarodowych korporacji. Technologia, która dostosowuje się do tego, co masz i przygotowuje Cię na to, czego będziesz potrzebował. Platformy, urządzenia i systemy zaprojektowane z myślą o poprawie komunikacji i współpracy. Wszystko zarządzane przez system oparty na chmurze dla łatwego wdrażania, monitorowania i aktualizacji. W Crestron tworzymy szybsze, lepsze, prostsze rozwiązania, aby ludzie mogli pracować szybciej, lepiej i bardziej produktywnie.

Nasze produkty są wspierane przez ponad 90 w pełni obsadzonych biur, które zapewniają 24 x 7 x 365 wsparcie sprzedażowe, techniczne i szkoleniowe na całym świecie. Oprócz naszej światowej siedziby głównej w Rockleigh, New Jersey, Crestron posiada biura sprzedaży i wsparcia w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i Australii.

O Lenbrook International

Lenbrook International, spółka zależna Lenbrook Group of Companies, jest właścicielem i producentem nagradzanych marek do zastosowań w domowym audio i instalacjach mieszkaniowych. Pełna gama produktów NAD Electronics, PSB Speakers, bezprzewodowe odtwarzacze multiroom Bluesound i Bluesound Professional commercial audio, dystrybuowana jest w ponad 80 krajach, a platforma BluOS hi-res Distributed Audio jest stosowana przez wiodące światowe marki audio klasy premium.