Post

Apple AirPods 3 - nowe słuchawki Apple

Na wczorajszej prezentacji Apple zaprezentowało nowy model swoich słuchawek dousznych. Apple AirPods to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych obecnie słuchawek TWS, czy nowy model będzie w stanie powtórzyć sukces?

Apple AirPods 3 otrzymały otwartą konstrukcję, podobnie jak dwie pierwsze generacje słuchawek Apple, ale wszystkie komponenty znajdują się teraz w obudowie podobnej do AirPods Pro, "nogi" słuchawek stały się krótsze. Nowość zbudowana jest na chipie H1, takim samym jak w modelu Pro. Ponadto, zamiast dotykowego sterowania pierwszymi AirPods teraz używają mechanicznych przycisków na "nogach", tylko zamiast włączać aktywną redukcję szumów, teraz długie naciśnięcie wywołuje Siri.

Apple AirPods 3 są wyposażone w dynamiczny sterownik. Zapewnia on fenomenalną szczegółowość dźwięku, z bogatym basem i czystymi wysokimi częstotliwościami. Dodatkowo obsługiwany jest dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, ale tylko na urządzeniach z systemem iOS 15 lub nowszym.

Adaptacyjny korektor automatycznie dostosowuje dźwięk do poziomu hałasu otoczenia. Dzięki skierowanym do wewnątrz mikrofonom słuchawki analizują to, co słyszysz i dostosowują dźwięk.

Wbudowane mikrofony są pokryte specjalną siatką akustyczną, która ma na celu zmniejszenie wpływu wiatru podczas rozmowy. Dodatkowo, słuchawki obsługują teraz nowy kodek mowy AAC-ELD.

Zarówno słuchawki, jak i etui są wodoodporne IPX4. Etui obsługuje ładowanie bezprzewodowe i MagSafe. Żywotność baterii nowego produktu wynosi do 6 godzin (30 godzin łącznie z ładowaniem etui), obsługiwane jest szybkie ładowanie.