Post

Anthem zapowiada nowe amplitunery, procesory i wzmacniacze mocy

Nowe funkcje, możliwości i solidna integracja pozycjonują firmę Anthem jako ostateczne centrum mocy kina domowego i audio klasy premium.

Mississauga, ON - 28 października 2020 - Anthem, wielokrotnie nagradzany producent wysokiej klasy elektroniki dla muzyki i kina domowego, zaprezentował nowe amplitunery A/V MRX 540, 740 i 1140, procesory A/V AVM 70 i 90 oraz wzmacniacze mocy MCA 225, 325 i 525. Wyposażone w wiodącą w branży korekcję akustyki pomieszczenia, eksperckie zarządzanie najnowszymi formatami audio oraz solidną integrację, nowe urządzenia pozwalają firmie Anthem kontynuować ustanawianie punktu odniesienia dla ogromnej wydajności za rozsądną cenę.

Każda z linii została odświeżona z dokładnym uwzględnieniem funkcji i możliwości, których oczekują entuzjaści wydajności. Nowe wersje stanowią kulminację badań i doświadczeń z ostatnich pięciu lat i czynią z firmy Anthem ostateczną potęgę każdego kina domowego lub pokoju medialnego. Nowe wzmacniacze mocy MCA idealnie pasują do procesorów AVM 70 i AVM 90 zarówno pod względem brzmieniowym jak i kosmetycznym.

"Nasi fani i dealerzy z niecierpliwością oczekiwali na te kolejne generacje i cieszymy się, że możemy zaprezentować produkty o tak bogatych zestawach funkcji", powiedział John Bagby, Dyrektor Zarządzający, Paradigm Electronics Inc. "Mieliśmy okazję zaprojektować i stworzyć nowe produkty, które naprawdę ustanowiły punkt odniesienia w dostarczaniu niesamowitej wydajności w świetnej cenie. Możliwość kontynuowania tego dziedzictwa jest czymś, czym jesteśmy bardzo podekscytowani."

Nowe programy i szkolenia dla wyspecjalizowanych dealerów firmy Anthem również będą towarzyszyć tym wydaniom produktów. "Mamy fantastyczne materiały szkoleniowe i programy dla naszych dealerów, którzy są naprawdę kamieniem węgielnym sukcesu naszej marki," powiedział David Baker (dyrektor ds. sprzedaży), Paradigm Electronics Inc. "Jesteśmy podekscytowani bliską współpracą z nimi przy wprowadzaniu na rynek tych nowych, wysokowydajnych rozwiązań".

Procesory AVM A/V

Nowe procesory AVM 70 i flagowe AVM 90 firmy Anthem łączą wszystkie dzisiejsze technologie w jednym komponencie. Funkcje obejmują:

  • Najnowsza wersja korekcji akustyki pomieszczenia ARC Genesis. Interfejs użytkownika Anthem Web. Nowa platforma elektroniczna, do 15.4 kanałów, HDMI 2.0b, HDCP 2.2, możliwość sprzętowego upgrade'u do HDMI 2.1 (8K). Nowa platforma sieciowa z konfiguracją przez Internet i aktualizacjami over-the-air. Wielordzeniowa platforma DSP nowej generacji. Zmodernizowana konstrukcja z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem na panelu przednim. Obiektowo zorientowane kodeki audio z obsługą do 15.4 kanałów. W tym cztery niezależne wyjścia subwoofera z opóźnieniem fazy i odległości. Strumieniowanie Agnostic Platform z AirPlay2, Google Chromecast (Audio), Bluetooth v4.2, oraz Spotify Connect (wkrótce!) i Roon (wkrótce!). Obsługa wideo, w tym 7 wejść HDMI 2.0b z 2 wyjściami i niezależną strefą 2 HDMI. eARC dla bezproblemowej integracji z inteligentnymi telewizorami. Przepuszczanie sygnałów Ultra HD z Dolby Vision, HDR lub Hybrid Log Gamma. Przeprojektowany i bardziej precyzyjny mikrofon kalibracyjny. MM Phono Stage.

AVM 90 to nowy flagowy procesor A/V firmy Anthem z ulepszonymi obwodami audio, czterema niezależnymi wyjściami dla subwooferów i 32-bitowym przetwornikiem AKM AK4499EQ z możliwością próbkowania 768kHz.

Amplitunery A/V MRX

Amplitunery A/V MRX firmy Anthem to maksymalizacja wydajności za rozsądną cenę. Bazując na zestawie funkcji poprzednich modeli, MRX 540, 740 i 1140 zawierają teraz:

  • Najnowszą wersję korekcji akustyki pomieszczenia ARC Genesis. Internetowy interfejs użytkownika Anthem. Całkowicie nową platformę elektroniczną, do 15.2 kanałów, HDMI 2.0b, HDCP 2.2, możliwość sprzętowego upgrade'u do HDMI 2.1 (8K). Nowa platforma sieciowa z konfiguracją przez Internet i aktualizacjami over-the-air. Wielordzeniowa platforma DSP nowej generacji. Zmodernizowana konstrukcja z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem na panelu przednim. Agnostyczna platforma streamingu z AirPlay2, Google Chromecast (Audio), Bluetooth v4.2, Spotify Connect (wkrótce!) i Roon (wkrótce!). Obsługa wideo, w tym 7 wejść HDMI 2.0b z 2 wyjściami i niezależną strefą 2 HDMI. eARC dla bezproblemowej integracji z inteligentnymi telewizorami. Przepuszczanie sygnałów Ultra HD z Dolby Vision, HDR lub Hybrid Log Gamma. Przeprojektowany i bardziej precyzyjny mikrofon kalibracyjny. Zmiana przypisania wzmacniacza do 10 kanałów w MRX1140, 6 w MRX 740 i 4 w MRX 540.

Wzmacniacze MCA

Nowe wzmacniacze mocy MCA firmy Anthem dostępne są w konfiguracjach 2-, 3- i 5-kanałowych i doskonale pasują do procesorów AVM 70 i AVM 90 zarówno pod względem brzmieniowym jak i kosmetycznym. Te wzmacniacze Gen2 są produkowane w Kanadzie i zapewniają większą przejrzystość przy dynamicznie złożonym materiale. Szum tła jest niemal całkowicie wyeliminowany dzięki stosunkowi sygnału do szumu na poziomie 120dB. Moc znamionowa zaczyna się od 225 W przy 8 Ohm i sięga do 600 W przy 2 Ohm, przy zachowaniu doskonałej stabilności podczas pracy z najbardziej wymagającymi zestawami głośnikowymi. Zaawansowane monitorowanie obciążenia zapewnia ochronę przed obcinaniem i utrzymuje długotrwałą wydajność i niezawodność. Wysoki prąd wyjściowy i niskie zniekształcenia pozwalają na pełne zanurzenie się w filmie lub utworze muzycznym. Dodatkowe cechy obejmują:

  • Wysoki prąd wyjściowy dla niższych zniekształceń. Kosmetyczne dopasowanie do procesorów A/V AVM 90 i AVM 70. Zaawansowany system monitorowania obciążenia zapewnia długotrwałą wydajność. 8 sparowanych bipolarnych urządzeń wyjściowych na kanał dla mniejszego obciążenia każdego z urządzeń. Wyprodukowano w Kanadzie.

Nieograniczone możliwości

Współczesne kina domowe klasy premium wymagają obsługi nawet 15 głośników i 4 subwooferów, aby obsłużyć najnowsze obiektowe kodeki audio Dolby Atmos i DTS:X. Połączenie procesora AVM 70 lub AVM 90 z zestawem wzmacniaczy MCA daje dźwięk, który może konkurować z najlepszymi komercyjnymi kinami. Skalowalność MCA oznacza, że klienci mogą zakupić tylko te kanały, które są niezbędne do realizacji ich wizji domowej rozrywki. Procesory AVM mogą teraz zarządzać konfiguracjami do 15.4 kanałów (wzrost z 11.2) z korekcją akustyki pomieszczenia ARC Genesis, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk na każdym siedzeniu. Nowoczesna estetyka rozciąga się na każdy komponent w liniach MCA i AVM. Wszystkie końcówki mocy MCA są produkowane w Kanadzie.

Przedstawiamy interfejs użytkownika Anthem Web

Interfejs użytkownika Anthem Web jest teraz wbudowany we wszystkie amplitunery MRX i procesory AVM. Za pomocą telefonu, tabletu lub laptopa, właściciele mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do każdej funkcji lub ustawienia i dokonywać zmian w locie. Włączanie i wyłączanie zasilania głównej lub drugiej strefy, regulacja głośności, zmiana trybów audio lub dostrajanie wykończenia kanałów w celu uzyskania doskonałych wrażeń dźwięku przestrzennego. Web UI może być również używany do kalibrowania opóźnień i poziomów głośników oraz konfigurowania ustawień sieciowych/opcji sterowania. Nazwy urządzeń źródłowych można zmieniać, co upraszcza konfigurację, umożliwiając eliminację nieużywanych wejść. Instalatorzy mogą importować i eksportować pliki, dzięki czemu zdalne zarządzanie jest proste i wygodne.

Zmiana przypisania kanałów odbiornika MRX

Kanały odbiornika MRX mogą być przypisane na wiele sposobów. Bi-amping wymagających głośników poprzez przypisanie nieużywanych kanałów do głośników nisko- lub średniotonowych. Dodatkowe kanały zasilają dodatkową strefę audio w całym systemie domowym. Ustaw dowolną konfigurację głośników wysokości, szerokości lub obecności w systemie Dolby Atmos lub DTS:X; następnie zbalansuj prezentację za pomocą ARC Genesis.

Wszystkie te nowe dodatki pozycjonują Anthem jako prawdziwą potęgę w domowym audio.

Przewidywana dostępność to grudzień 2020 roku.

O firmie Anthem Electronics Anthem jest wiodącym producentem wielokrotnie nagradzanej elektroniki high-end dla muzyki, kina domowego i rozproszonych systemów dźwiękowych sprzedawanych na całym świecie pod markami Anthem i Anthem Statement. Produkty firmy Anthem są stosowane na wszystkich poziomach odtwarzania muzyki i pozwalają użytkownikowi wirtualnie "być tam" za każdym razem, gdy słucha ulubionego utworu muzycznego lub doświadcza emocji związanych z kinem domowym z dźwiękiem przestrzennym.