Post

A&futura SE180 to nowość od Astell&Kern

Trzeci produkt z serii A&futura, SE180, kontynuuje trend ekscytujących innowacji w produktach Astell&Kern, zapewniając jednocześnie bezkompromisową jakość dźwięku, z której Astell&Kern jest znany. Dzięki SE180, wysokiej jakości dźwięk Hi-Fi jest teraz dostępny dzięki zastosowaniu wymiennych uniwersalnych modułów Astell&Kern.

Podobnie jak SE200, różne DAP mogą być używane w tym samym DAP, ale tym razem przyjęto inne podejście. Wprowadzenie modułów wtykowych All-in-One kontynuuje doświadczenie z wieloma przetwornikami cyfrowo-analogowymi, ale dodaje nowe i interesujące doświadczenie. Odzwierciedla to DNA innowacji, z którego znana jest linia A&futura.

SE180 to produkt z dzielonym modułem, który zwiększa łatwość połączenia między głównym korpusem odtwarzacza a modułem. Charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją z podwójną blokadą, która bezpiecznie łączy każdy element, zapewniając płynną linię obudowy.

Domyślny moduł konfiguracyjny zawiera ESS ES9038PRO, 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy, który jest używany głównie w domowym sprzęcie audio klasy premium. Ten przetwornik cyfrowo-analogowy zapewnia szerszy zakres dynamiki i więcej szczegółów. Obsługuje połączenia 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm, dzięki czemu można używać większej liczby słuchawek dousznych i pełnowymiarowych. Fizyczne oddzielenie głównej obudowy od modułu wzmacniacza umożliwiło całkowite zablokowanie zakłóceń RF, które mogą emanować z obudowy.

Moduł wtykowy, SEM2, został już zapowiedziany. Wyposażony w układ Asahi Kasei AK4497EQ Dual DAC, moduł SEM2 pozwala nadać SE180 inny dźwięk niż ten dołączony do zestawu. SEM2 obsługuje odtwarzanie bit-by-bit do 32bit / 768kHz i natywne DSD512.

Największą różnicą między SE180 a innymi produktami wykorzystującymi moduły wtykowe jest to, że SE180 wykorzystuje podwójny mechanizm blokujący zamiast śrub do mocowania modułu do obudowy. Pierwsza struktura blokująca łączy moduł z obudową. Druga struktura blokująca informuje użytkownika, że moduł jest bezpiecznie przymocowany do głównej obudowy. Wewnętrzne złącza sprężynowe w głównej obudowie zapewniają bezpieczne połączenia audio i służą do zapobiegania awariom połączeń w przypadku zewnętrznych wstrząsów odtwarzacza podczas podróży.

SE180 posiada ekran Full HD zapewniający wyższą jakość obrazu.

Nowa funkcja AK File Drop w SE180 sprawia, że przesyłanie plików jest łatwiejsze i wygodniejsze. Za pomocą AK File Drop można przesyłać pliki bezprzewodowo za pośrednictwem komputera, smartfona lub programu FTP znajdującego się w tej samej sieci. Zarządzanie plikami muzycznymi jest teraz możliwe dzięki bezprzewodowemu rozwiązaniu.

Niedawno wprowadzona funkcja BT Sync łączy SE180 z urządzeniem zewnętrznym przez Bluetooth, podobnie jak podłączenie smartfona do głośnika BT. Muzyka z urządzenia zewnętrznego, takiego jak smartfon, może być teraz odtwarzana w wysokiej jakości na SE180 za pomocą BT Sync. Odtwarzacz jest wyposażony w Bluetooth 5.0 i obsługuje bezprzewodowe 24-bitowe kodeki aptX-HD, LDAC, a także technologię MQA.

Dostawy spodziewane są w maju.

Aktualna oferta odtwarzaczy Astell&Kern