Post

Jaki gramofon kupić? Poradnik dla początkujących

 

W ostatnich latach mamy wyraźny wzrost popularności gramofonów, co związane jest z rosnącą kulturą słuchania czarnych płyt. Z tego względu mamy kilka ciekawych porad dla tych osób, które chciałby na gramofon się zdecydować, ale nie wiedza jaki sprzęt wybrać. Na początek skupimy się na urządzeniach, które sa przeznaczone dla początkujących.

Jaki gramofon dla poczatkujących?

Skoro jest popyt to nie powinno być zaskoczenia, że jest także podaż i na rynku znajdziemy sporo urządzeń o niewygórowanej cenie i masie różnych możliwości. Na forach osób, które winylami się zajmują znajdziemy wiele wątków, gdzie poszczególne osoby dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat winyli. Podobnie jak z kupnem gitary za kilkadziesiąt złotych tak samo będzie z gramofonami w takiej cenie. Czasami wybór takich produktów niskiej jakości może być bardzo złą decyzją, ponieważ spowoduje szybkie zniechęcenie do gramofonów. Dlatego nawet w przypadku poczatkujących warto wybierać sensowny gramofon takich firm jak: Audio-Technica, House of Marley czy Thorens.

Audio – Technica to japońska marka założona mniej więcej pół wieku temu. W swojej ofercie ma wiele doskonałych urządzeń, a wśród nich pojawiają się także sprzęty przygotowywane z myślą o początkujących użytkownikach.

Audio-Technica AT-LP60XHP i AT-LP60USB

Ofertę urządzeń dla poczatkujących możemy zacząć od dwóch modeli. Są to gramofony, które są w pełni automatyczne. To oznacza, że właściciel jest zwolniony z czynności manualnych, których wykonanie będzie konieczne do tego, by rozpocząć odsłuchiwanie. Wszystkie działania są tu oparte o mechanizm gotowy, przygotowany przez producenta, który odpowiada za pracę sprzętu. Jeśli chodzi o te dwa modele to różnią się one tym, że jeden z nich co pokazuje nazwa posiada zestaw HeadPhones, a więc zamknięte słuchawki i wzmacniacz z wejściem 3,5 mm a to oznacza, że produkt jest kompletny i dlatego można od razu robić na nim odsłuch bez posiadania kolumny. Drugi model posiada wejście USB, dlatego możemy przegrać analogowe pliki na cyfrowe.

House of Marley Stir It Up i Stir It Up Wireless

Marka House of Marley to firma, która na rynku pojawiła się później niż pierwszy wspominany producent. Jednak ma urządzenia solidne i warto na nią zwrócić uwagę. Takim najważniejszym celem jeśli chodzi o tą firmę będzie wybieranie rozwiązań proekologicznych, których świadomość jak pokazują badania jest większa u młodych ludzi i faktycznie te przedstawione gramofony stoją na dobrym poziomie.

House of Marley Stir It Up

Stir It Up to doskonały produkt dla nastolatka i nie tylko. Urządzenia nie tylko dobrze funkcjonują, ale producent dba również o ich estetyczne wykonanie i to na pewno duży plus jeśli chodzi o tą markę i jej gramofony. W urządzeniach jakie od tego producenta otrzymujemy mamy między innymi wyjście słuchawkowe, port USB i co ciekawe pojawia się także Bluetooth w wersji 5.0.

Audio-Technica AT-LP3

Wrócimy jeszcze do japońskiego producenta i kolejnego ich model. To urządzenie, które ma wiele zalet, między innymi będzie to wzornictwo, które zwraca na siebie uwagę. Wygląd to jedno, ale ur

Kolejny gramofon japońskiego producenta podkreśla tylko, jak mocną pozycją na rynku może cieszyć się Audio-Technica. Model AT-LP3 łączy w sobie wiele zalet. Jedną z nich jest wzornictwo. To urządzenie, które zwraca na siebie uwagę, nawet kiedy stoi na sklepowej półce, otoczone innymi gramofonami. To w pewien sposób agresywne połączenie czerni obudowy i krwistoczerwonej obudowy wkładki musi zwracać uwagę. Urządzenie w kolorze czerwonym faktycznie prezentuje się doskonale i z tego względu wiele osób na to zwraca uwagę. Jednocześnie funkcjonalność na pewno będzie odpowiadała początkującemu użytkownikowi, dlatego wydaje się, że to będzie taki sprzęt, z użytkowania którego faktycznie będzie zadowolony.